Metoda Cross-Treningu

Aha!
2017-01-01
2017-01-01
Łukasz Musiał

Książa ma bardzo ładne wydani, świetne obrazki i grafiki, wiedza o ćwiczeniach z cross trening jak poprawie je wykonywać. Polecam

Książka niestety poniżej oczekiwań. Spodziewałam się więcej o programowaniu własnych rozpisek treningowych, więcej o unikalności samej metody, więcej ćwiczeń typowych dla cross-trainingu. To co zastałam, to w zasadzie atlas ćwiczeń siłowych z wolnymi ciężarami. Większość treści spokojnie mogłaby się znaleźć w książce o budowaniu siły, bez żadnego cross-trainingu. Rozpiski treningowe zostały przedstawione na zasadzie "rób jak ci mówię", a zalety metody sprowadzają się do "skoro sięgnąłeś po tę książkę, to rozumiesz czemu miliony ludzi pokochało cross-training".

Patrząc na tę książkę jako na atlas ćwiczeń - na pewno duże plusy stanowią: mnogość fotografii, dokładne opisy technik wykonywania ćwiczeń, ostrzeżenia przed kontuzjami.

Minusem jak dla mnie, poza tym co wspomniałam, jest skład tekstu i oprawa graficzna (nie mówiąc o ilustracjach - te są akurat bardzo ładne). Po prostu nie lubię, jak czytam sekcję o czymś i nagle zostają włożone dwie strony o czymś zupełnie innym, albo jak większość tekstu stanowią jakieś poboczne ramki. Wrażenie chaosu potęgują infantylne fonty, drukowane wydarte karteczki, ołówki, taśmy klejące itp. Poza brakiem ładu, to jest po prostu wypychanie stron - trochę tekstu na "wydartej karteczce" i dookoła jakieś linijki.

Książka rewelacyjna. Świetne uzupełnienie wiedzy wprawionych trenujących jak i genialne kompendium wiedzy z zakresu teorii techniki ćwiczeń jak i anatomii. Mnóstwo ciekawostek, krótko, treściwie, na wielu przykładach, masa zdjęć, przykładowe plany treningowe.
Dla ćwiczących - jak najbardziej polecam.

Dla ćwiczących - jak najbardziej polecam.

Kompendium wiedzy o treningu cross w jednym miejscu. Przykładowe treningi - wszystko w jednym miejscu

• 2017
  • Sport & Fizjoterapia