Psychopatologia życia codziennego

Okładka książki Psychopatologia życia codziennego Sigmund Freud
Okładka książki Psychopatologia życia codziennego
Sigmund Freud Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Seria: Meandry Kultury nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Meandry Kultury
Zur Psychopathologie des Alltagslebens
Vis-á-Vis/Etiuda
2017-01-01
2017-01-01
Ludwik Jekels, Helena Ivanka

Jest to w dużej mierze treść, jaką znajdziemy również w innym dziele, a mianowicie ''Wstęp do psychoanalizy". Rozwija ona przykłady i interpretacje, jeśli ktoś jest zaciekawiony wiekszą ilością przykładów, to ta książka je w sobie zawiera.

Po przeczytaniu tej książki już nie będę funkcjonować jak do tej pory i to jest wspaniałe. Książka nie jest najłatwiejsza do czytania ze względu na tekst i błędy w nim. Jednak można z niej wyciągnąć wiele rzeczy które dotyczą nas każdego dnia. Czy mamy ukryte uczucia względem osób, nazwy czy przedmiotów? Nasze codzienne działania mogą tego dowieść. Polecam przeczytać (może w innym wydaniu).

Oj tak. Autor pięknie wprowadza w świat pomyłek/przejęzyczeń. Świetne przykłady analiz. Polecam. Choć trzeba przyznać, że do lektury należy się odpowiednio nastawić ponieważ jest wymagającą skupienia pełnej uwagi.

Dosyć ciężka w czytaniu, ale warto się zapoznać. Przedstawia całkiem ciekawy punkt widzenia.

Czyta się niełatwo, ale warto przebrnąć dla ciekawego spojrzenia na temat pomyłek dnia powszedniego.

• Psychologia
  • Filozofia