Detektywi wieku atomu

Tłumaczenie: Stanisław Stupkiewicz
Cykl: Biblioteka Problemów (tom 225) | Seria: Biblioteka Problemów
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Detektivi atomoweho veku
Arkadiusz

Książka prof. Jurija Tolgyessyego poświęcona jest zagadnieniom analizy aktywacyjnej. Czytelnik, po zapoznaniu się z hidtorią i podstawowymi problemami jądrowej chemii analitycznej, dowiaduje się o wielu jej zastosowaniach. Liczne anegdoty i bogaty materiał ilustracyjny przyczyniają się do podniesienia atrakcyjności książki. Ważnym uzupełnieniem, ułatwiającym zrozumienie tekstu, jest słowniczek...

Ważnym uzupełnieniem, ułatwiającym zrozumienie tekstu, jest słowniczek definiujący około 150 podstawowych pojęć chemii jądrowej.

Arkadiusz | 2017-04-12
Na półkach