Tajemnicze Księżniczki

Tłumaczenie: Tadeusz Woźniak
Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Misteriose Principesse
Róża_Bzowa

Sześć tajemniczych księżniczek rządzi pewnym odległym królestwem. Pięć z nich to piękne dziewczyny, zajmujące się każda inną dziedziną, zaś szósta jest...

Tekst i ilustracje Khoa Le.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: własna

Ewa | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Poniższa recenzja, okraszona zdjęciami ilustracji, dostępna jest na moim blogu Świat według Lilii: http://swiatwedluglilii.pl/dla-dziecka/tajemncze-ksiezniczki-212017/

Dlaczego duże i małe dziewczynki tak chętnie sięgają po historie, których bohaterkami są księżniczki?

Może wynika to z pragnienia doświadczenia luksusu, zarówno jeśli chodzi o dobra materialne, jak i możliwość obcowania z czymś niedostępnym dla ogółu.

Może (prawie) każda z nas marzy o długiej, misternie zdobionej sukni, balu, który przetańczy do białego rana u boku najprzystojniejszego przedstawiciela odmiennej płci.

A może pociąga nas wizja złotej klatki, zrzucenia trosk na barki innych osób i zaprzątania głowy jedynie miłymi sprawami.

Cóż, jednego możecie być pewni. Tajemnicze KSIĘŻNICZKI daleko odbiegają od utartych schematów.

Nie sposób oderwać oczu od szaty graficznej, stworzonej przez Khoę Le. Ceniona ilustratorka ponownie stanęła na wysokości zadania, powołując do życia wyrwane ze snów postaci.

Akcja...

krosciucha | 2018-06-12