Uwikłana. Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka

Tłumaczenie: Przemysław Hejmej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Snatched: How A Drug Queen Went Undercover for the DEA and Was Kidnapped By Colombian Guerillas
literatura faktu
Ag2S

Prawdziwa historia królowej narkotykowego imperium, która zaczęła pracować jako tajna agentka Oparta na faktach elektryzująca opowieść przedstawia życie kobiety uwięzionej między dwoma światami, która niebezpiecznie balansuje na krawędzi. Pochodzącą z wyższych kolumbijskich sfer i wykształconą w Europie Pilar cechuje mieszanka nieodpartego uroku i bezwzględnej przebiegłości. Od zawsze...

Pochodzącą z wyższych kolumbijskich sfer i wykształconą w Europie Pilar cechuje mieszanka nieodpartego uroku i bezwzględnej przebiegłości. Od zawsze pociągało ją wszystko co zakazane, również nieodpowiedni i niebezpieczni mężczyźni. To właśnie przez nich Pilar zostaje uwikłana w handel kokainą w jednym z największych światowych karteli, stając wkrótce na czele organizacji.

Po dwóch nieudanych małżeństwach i trudnej ucieczce z narkotykowego świata Pilar osiedla się z dziećmi na Florydzie. Spokojne życie zakłóca były mąż, który w zamian za obietnicę skrócenia wyroku wydaje jej nazwisko rządowej agencji walczącej z narkotykami.

Kobieta zostaje zmuszona do infiltracji niebezpiecznego kartelu w ramach akcji „Operacja Księżniczka”, której celem miało być przechwycenie dziesiątek milionów dolarów i kokainy wartej pół miliarda dolarów.

Pilar wciela się w swoją rolę tak dobrze, że zostaje porwana przez kolumbijskich partyzantów. Czy ktoś ją ocali, zanim porywacze odkryją, że mają w swych rękach tajną agentkę?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Izabela Pycio | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

"Dotychczasowa działalność operacyjna naszej tajnej informatorki... doprowadziła do zebrania i opracowania materiału dowodowego przeciwko licznym handlarzom narkotyków z Kolumbii, finansistom, bankierom, szefom organizacji zajmujących się praniem pieniędzy i pośrednikom, a także kierownikom komórek i kurierom, działającym na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Europy..."

Mocne i intensywne wrażenia towarzyszą podczas czytania książki, z zainteresowaniem mkniemy po kolejnych rozdziałach, trudno oderwać się od tak porywającej i ekscytującej treści. Natychmiast nasuwa się mnóstwo refleksji, niestety nabierają one szarych odcieni, napełniają rozgoryczeniem i rozczarowaniem wobec małej efektywności działań amerykańskich agencji rządowych zajmujących się zwalczaniem przemysłu narkotykowego, pojawiają się zasadnicze zastrzeżenia do sposobu traktowania tajnych informatorów, odbijania pałeczki odpowiedzialności za nieudane akcje, nawet jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo życia osób,...

DorotaKa | 2017-06-18

Pilar to kobieta z gatunku tych potrafiących dostosować się do każdej sytuacji. Świetnie wykształcona Kolumbijka wbrew środowisku, w którym się wychowała, postanowiła zostać stewardessą. To właśnie na pokładzie samolotu spotkała swojego pierwszego męża Ernesta, dzięki któremu wkroczyła do narkotykowego świata. Silny charakter, klasa i inteligencja pomogły jej odnaleźć się w tym twardym biznesie wręcz idealnie. Gdy po latach drugi mąż sprzedał jej personalia rządowej agencji do zwalczania narkotyków w zamian za złagodzenie wyroku, zdobyte w narkobiznesie kontakty Pilar okazały się dla DEA kopalnią informacji. Jako tajna informatorka narażała życie przez kilka lat. W końcu zdarzyło się to, czego najbardziej się obawiała...

Kto pisze najlepsze scenariusze?
Historia oparta jest na faktach więc z góry wiedziałam, że będę chciała przeczytać ten tytuł. Czyż można oprzeć się pokusie poznania świata, w którym obracała się Pilar? Z jednej strony kilkanaście lat po tej ciemnej, narkotykowej...

Zakładka | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Już dawno nie czytałam czegoś w takim stylu. Literatura faktu w klimacie kryminału. I tak oto trafiłam na "Uwikłaną". Książka, której opis bardzo mnie zaintrygował i zachęcił do czytania. Więc czemu by nie spróbować?

Tym co charakteryzuje tę książkę jest akcja. Tu cały czas coś się dzieje. Nie czytałam do tej pory wielu książek związanych z literaturą faktu, ale zazwyczaj takowe książki były dość rozwleczone. Dużo było opisów uczuć i przemyśleń głównego bohatera/bohaterki a akcja schodziła wtedy na dalszy plan. Natomiast tutaj wszystko było zrównoważone. A wręcz przeważała akcja. Dzięki temu całość zyskała realizmu.

Kartele narkotykowe, igranie z prawem, masa niebezpieczeństwa... Tero mi brakowało w literaturze. Dawno już nie czytałam nic o tej tematyce. Dlatego rada jestem, iż ta właśnie książka trafiła w moje ręce. Całość czytało się bardzo dobrze a przede wszystkim płynnie i szybko. Dzięki wspomnianej przeze mnie już akcji, z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnych stron,...

W obszarze moich upodobań literackich, jak najbardziej znajduje się opowieść oparta na faktach. Z tego powodu sięgnęłam po nowość Wydawnictwa Kobiecego „Uwikłana” autorstwa Bruce Portera.
Nie ukrywam, że przejrzałam także kilka recenzji i wszystkie były pozytywne. Czy i moja taka będzie?
Ale od początku.
Bohaterką jest piękna Kolumbijka wywodząca się z elit – jej cioteczny dziadek pełnił funkcję prezydenta kraju, ponadto członek rodziny był kardynałem Kościoła katolickiego. Sama Pilar otrzymała dobre wykształcenie w szkołach w Kolumbii i w Europie. Posiadała osobowość, którą zjednywała wokół siebie ludzi, którzy chcieli ogrzać się w jej blasku i móc chwalić się tym, że ją znają. Chętnie korzystała z życia pełnymi garściami, bawiła się na ekskluzywnych przyjęciach, imprezowała do białego rana, kupowała drogie ciuchy i spotkała na swej drodze mężczyzn, którzy wzbogacali się dzięki narkotykom. Została najpierw żoną Ernesto, a później Stevena, który zgłosił ją, do agencji rządowej,...

Wybebeszamy_książki | 2017-06-26

WIARYGODNOŚĆ

Świat zawsze oferuje dwie możliwości. Jedna z nich jest zawsze bardziej atrakcyjna od drugiej ze względu na bogate tło sensacyjne.

O narkotykach, baronach narkotykowych i mafii słyszymy głównie w filmach akcji i wiadomościach. Te drugie zaopatrują widza w nudną, prozaiczną relację, która odziera kartele i policyjne akcje z jakichkolwiek znamion temperamentu. Jest to wersja prawdziwa, ale jednocześnie wytarta i pozbawiona wielu szczegółów, które tworzą każdą dobrą i ciekawą historię.
Filmy natomiast posiadają szeroki margines luźnej interpretacji. Mają zapewnić widzowi pełne adrenaliny chwile, których wiarygodność będzie mógł zrewidować wyłącznie doświadczony obserwator - obeznany z policyjnymi procedurami i świadomy wielu szczegółów. Takich osób jest niewiele, stąd popyt na filmy akcji, które mają zapewnić dobrą rozrywkę. Zbieżność działań i ich realność jest sprawą drugorzędną.

Porter znalazł złoty środek. Punkt, w którym akcja i temperament równoważą prawdę i...

Michelle | 2017-06-24
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Książka skupiona jest wokół narkotyków i wszystkiego, co jest z nimi związane – dystrybucja, przemyt, handel i grube miliony, jakimi obracają kartele narkotykowe. Historia Pilar, agentki, dzięki której Rząd USA przechwycił znaczne miliony, jest oczywiście bogata w szczegóły, informacji bowiem w książce jest wiele – nazwiska, ksywki, miejsca… Niemniej powieść czyta się dość szybko, momentami niczym powieść sensacyjną. Bardzo dobrą powieść sensacyjną.

Część historii (poza tą dotyczącą życia Pilar) opisuję karierę policjanta związanego z wydziałem zwalczania narkotyków. Ich ścieżki w końcu się krzyżują i nie liczcie tutaj na jakiś wątek miłosny… W tej powieści miłości jest tyle, co na lekarstwo… I choć na początku lektury wydawać się może, że coś będzie na rzeczy, rzeczywistość okazuje się być zupełnie inną, równie interesująca.

Autor w powieści kreuje obraz nie tylko narkobiznesu, ale także tej drugiej strony – mianowicie poczynań policji w temacie zwalczania tej „branży”....

Aivalar | 2017-07-03
Przeczytana: 01 lipca 2017

Piękna, intrygująca, inteligentna – to i wiele innych rzeczy można powiedzieć o Pilar, Kolumbijce pochodzącej z wyższych sfer. Dla kogoś takiego jak ona kariera w niemal każdej dziedzinie stała otworem. Ona wybrała jednak... narkobiznes. Jako stewardessa poznaje Ernesta, dilera kokainy, który wprowadza ją w nieznany dotąd świat. Pilar znakomicie się w nim odnajduje, szybko stając się osobą pożądaną i cenioną, czyli prawdziwą narkotykową księżniczką.

„Uwikłana” to znakomity przykład dobrej, niesamowicie dopracowanej literatury faktu. To nic innego jak historia kobiety, która najpierw zawojowała kokainowy świat, a później wcieliła się w rolę agentki, tajnej informatorki, pomagającej policji w schwytaniu najgroźniejszych przedstawicieli narkobiznesu. Ryzykując życiem swoim i bliskich, Pilar była nieustraszona w swojej nowej roli. Bruce Porter, który wykłada w Podyplomowej Szkole Dziennikarstwa na Uniwersytecie Columbia, spisał jej niezwykłe losy. Trzeba powiedzieć jedno: ta książka...

Veronica | 2017-06-25

Zastanawiałam się nad tą książką,ale w końcu zdecydowałam że co mi tam i przeczytam.
Niezwykła historia niezwykłej kobiety.Tak w jednym zdaniu można tą,właściwie,opowieść ująć.
Wystarczy przeczytać opis w tyle okładki by wiedzieć o czym książka jest.
Bogata i nieco zbuntowana Kolumbijka już w młodości decyduje się iść własną drogą,a nie taką jaką chciałaby, by wybrała, jej rodzina.
Już od początku wpada w kłopoty,bo wiąże się z facetem który trudni się handlem narkotykami.Jak na ironię dzięki temu staje się bogata i zyskuje znajomości w narkotykowym światku.Wszystko to,tak jak i jej związek,nie trwa zbyt długo.Potem los rzuca jej kolejne wyzwanie i kolejne. . .znajomości.A kiedy już wreszcie wydaje się że będzie wiodła spokojne życie dopada ją "sprawiedliwość" i zaczyna się niebezpieczna gra z tymi którzy kiedyś byli jej "przyjaciółmi".
Jak do tej pory nie ciekawił mnie zbytnio handel dragami.Wiedziałam co nieco z filmów,a czasem obejrzałam jakiś dokument.A z tej książki sporo na...

SASSUNIA | 2017-05-29
Przeczytana: 29 maja 2017

Najlepsza książka o narkotykach, jaką czytałam! Kocham serial Narcos, więc dla mnie takie klimaty idealne :). Polecam każdemu, kto uwielbia adrenalinkę!

Maromira | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Pilar – kobieta piękna, niebezpieczna i zawsze zdobywająca to, czego chce. Kształcona w Europie, pochodząca z kolumbijskiej klasy wyższej, a do tego manipulatorka jakich mało, Pilar zawsze trafia na niewłaściwych mężczyzn. Jedni wciągają ją w bagno biznesu narkotykowego, inni zmuszają do pracy dla rządu. A Pilar jak to Pilar każdą sytuację potrafi obrócić na swoją korzyść.

Mąż jeden i mąż dwa wciągają ją do biznesu narkotykowego, a że to ona posiada niezrównany urok osobisty, to ona prowadzi negocjacje, łagodzi spory i zawiera układy, wkrótce stając się nieformalną liderką kartelu. Żyje rozrzutnie – drogie zabawki, wakacje na egzotycznych wyspach czy ekskluzywne szkoły dla dzieci – i nie zamierza zrezygnować z luksusów, gdy rozpoczyna nowe życie z dala od narkotyków. Dlatego, gdy do jej drzwi pukają funkcjonariusze DEA, postanawia ze współpracy z nimi uzyskać dla siebie jak najwięcej.

„Uwikłana. Królowa narkotyków, tajna agentka, zakładniczka” to sfabularyzowana biografia Pilar,...

Sensacja, która wydarzyła się naprawdę!

Była królowa narkotykowego imperium zostaje tajną agentką. Robi się niebezpiecznie… Inspiracją do napisania tej książki były zmagania pewnej dzielnej kobiety, którą nazywano Pilar albo „Księżniczką”. Amerykańska agencja DEA wmanewrowała ją w infiltrację kolumbijskiego kartelu narkotykowego, mówi Bruce Portret, autor „Uwikłanej”.