Rodzic jako przywódca stada

Wydawnictwo: MIND
dzieci, wychowanie, poradnik
Alitka

Rodzic jako przywódca stada – opis wydawcy. Dzieci potrzebują przywództwa dorosłych, ponieważ brakuje im doświadczenia i siły wewnętrznej, żeby samemu decydować o sobie. Jak jednak korzystać z władzy rodzicielskiej, żeby nie ranić dziecięcych uczuć? Bycie liderem to niełatwe zadanie dla rodziców, którzy nie chcą być autorytarni, ale nie zamierzają także rezygnować ze swojej roli w...

Rodzic jako przywódca stada – opis wydawcy.

Dzieci potrzebują przywództwa dorosłych, ponieważ brakuje im doświadczenia i siły wewnętrznej, żeby samemu decydować o sobie. Jak jednak korzystać z władzy rodzicielskiej, żeby nie ranić dziecięcych uczuć? Bycie liderem to niełatwe zadanie dla rodziców, którzy nie chcą być autorytarni, ale nie zamierzają także rezygnować ze swojej roli w rodzinie.

Jesper Juul pokazuje, że można przewodzić dzieciom, szanując ich godność, integralność i granice. Kluczowe są wartości, jakimi kierują się dorośli, ponieważ one tworzą jakość wzajemnych relacji i dają dzieciom siłę na resztę życia. Nie można wychować silnego i zdrowego człowieka, jeśli nie dba się o jego siłę i zdrowie już w dzieciństwie. Jego poczucie własnej wartości stanowi najlepszą barierę wewnętrzną przeciw zagrożeniom współczesnego świata. To jednak oznacza, że już w domu rodzinnym musimy wcielać w życie wartości, które wspierają rozwój integralności i poczucia własnej wartości wszystkich członków rodziny.

źródło opisu: Wydawnictwo MiND, 2017

źródło okładki: Wydawnictwo MiND, 2017

soliloquium | 2017-07-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

To jedna z książek, która nie musiała się ukazać. Z najwyższym prawdopodobieństwem Jesper Juul podpisał umowę z wydawnictwem, że coś napisze, sprzeda się i będzie fajnie. Nie, nie, nie. Książka nie nosi ze sobą niczego nowego. O tytułowym przywództwie rodzicielskim tyle, co kot napłakał. Nie zmienia to faktu, że Juul jest wybitnym terapeutą i napisał dwie-trzy bardzo dobre książki. To wielki sukces; do pozazdroszczenia.

Myślę, że kiedy Autor z dystansu przyjrzy się swoim poglądom, dojrzeje, będzie odchodził do świata mędrców, napisze wiele pięknych książek w stylu Irvina D. Yaloma. Mam taką nadzieję.

olaboga | 2017-06-13
Przeczytana: maj 2017

Układa w głowie, rozjaśnia, pokazuje kierunek - jak większość książek Juula.

dzierzba | 2017-12-29
Przeczytana: 01 października 2017

Mądre i przystępnie podane podstawy dobrego rodzicielstwa

Łucja | 2017-09-04
Przeczytana: 04 września 2017

Za wiele opisywania co jest nie tak, zamiast na skupianiu się co powinno być, za mało przykładów.

kyriake | 2018-10-24
pomfrey | 2018-10-15