Woda, która niesie ciszę

Cykl: Elements. Żywioły. (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
The Silent Waters
redgirl_books

Ulotne chwile. Nasze życie jest tylko ich sumą. Niektóre są bolesne, pełne cierpienia. Inne piękne, pełne nadziei i przyszłych obietnic. Miałam w życiu wiele ważnych, zmieniających, stawiających przede mną wyzwania chwil. Momentów, które przerażały i pochłaniały. Jednak największe z nich – najbardziej wzruszające i chwytające za serce – dotyczyły jego. Miałam dziesięć lat, gdy straciłam głos....

Ulotne chwile.
Miałam dziesięć lat, gdy straciłam głos. Skradziono dużą część mnie, a jedyną osobą, która naprawdę mnie słyszała, był Brooks Griffin. Stanowił światło moich mrocznych dni, był obietnicą jutra, dopóki jego samego nie spotkała tragedia. Dramat, który zatopił go w morzu wspomnień.
Oto historia chłopaka i dziewczyny, którzy kochali siebie nawzajem, ale nie kochali samych siebie. Opowieść o życiu i śmierci. O miłości i niedotrzymanych obietnicach.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/217

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Caroline Anne | 2017-07-26
Przeczytana: 22 lipca 2017

"Po latach milczenia pojęłam wagę słów. Miały zdolność ranienia, choć prawidłowo użyte potrafiły uzdrawiać. Przez resztę życia zamierzałam ostrożnie je dobierać.
Ponieważ miały moc, by zmienić życie."

A wiecie co jeszcze ma moc, by zmienić życie?

Mają ją książki.

"Woda, która niesie ciszę" to dla mnie właśnie jedna z takich książek.

To również jedna z tych książek, dla których chciałoby się cofnąć czas, aby móc przeczytać (i przeżyć) ją jeszcze raz.

"Wcześniej nie wiedziałem, że w milczeniu można tak wyraźnie usłyszeć czyjś głos."

Już od pierwszych stron towarzyszyło mi uczucie, że ta powieść będzie inna.
I taka się właśnie okazała.
Inna pod tak wieloma względami, że wszystkich nie dałabym rady wyrazić.

Jednak, zanim rozwinę ten wątek, napiszę kilka zdań o fabule.

"Woda, która niesie ciszę" opowiada historię o Maggie May, która od najmłodszych lat była wesołą i niezwykle rozgadaną dziewczynką. Niestety, jako dziesięciolatka doświadcza traumatycznego zdarzenia, w...

mclena | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016

"Sometimes the rain was more pleasing than the sun.
Sometimes the hurt was more fulfilling than the healing.
And sometimes the pieces of the puzzle were more beautiful when scattered apart."

Najnowsza propozycja od Brittainy C. Cherry to juz trzeci tom cyklu "Żywioły", który tym razem jest poświęcony "Wodzie", to bardzo dobra i ciekawa powieść, która nawiązuje do problemu Zespołu Stresu Pourazowego.
Motywem przewodnim jest tutaj wydarzenie, którego świadkiem i jednocześnie uczestnikiem jest główna bohaterka Maggie, która będąc wówczas zaledwie ośmioletnią dziewczynką, przeżywa traumę w bardzo ekstramalny sposób. Jej zachowanie z kolei powoli lecz sukcesywnie niszczy wszystkich, którzy ją otaczają. Jest też Brooks, dla którego Maggie ze znienawidzonej i nieznośnej siostry najlepszego przyjaciela , staje się totalnym przeciwieństwem. Jego obietnica przyjaźni oraz poczucie winy mocno wiążą go z dziewczyną na wiele lat. Z czasem ich przyjaźń nabiera nowego wymiaru, głębi, która...

szaraczek | 2017-07-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Empik, 2017
Przeczytana: 04 lipca 2017

TAK TAK I JESZCZE RAZ TAK!!!

Kocham autorkę. Kocham Brittainy C. Cherry. Jak pelikan łykam wszytko co napisze. I nie zawiodłam się.

Maggie poznajemy, gdy jest małą słodką radosną dziewczynką, jednak jedna chwila wpycha ją w otchłań ciszy i mroku.
Brooks od zawsze ją kochał.
Jednak jak to bywa nawet i w prawdziwym życiu. Nigdy nie jest prosta. Nie raz łamie serce, ale i je skleja.

A ja wszystkie te uczucia przeżywam razem z bohaterami. Wszystkie dosłownie wszystkie. Ich miłość, złość, ból. Bo świetnym wykonaniem autorka nam to umożliwia. A to bardzo rzadko spotykany talent zwłaszcza wśród obecnie popularnych autorów. A ta autorka wie jak pisać by w pełni zaangażować czytelnika.

Historia w pełni mnie oczarowała, rozczuliła, ale i złamała mi serce. Mam nadzieję, że będzie więcej takich książek.

Marzena | 2017-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2017

To, co ukazało się jako trzecia część cyklu Żywioły, poziomem nie dorównuje dwóm pierwszym nawet w 1/8. To, na co tak niecierpliwie czekałam okazało się tragicznie i komicznie wynaturzonym  romansem, z jeszcze gorszym wątkiem...słowo "kryminalnym" to duże nadużycie z mojej strony, ale niech będzie : z wątkiem kryminalnym.
Miało być tak jak do tej pory u autorki: przejmująco, rozdzierająco i niebagatelnie.
A po lekturze pozostało mi jedynie rozczarowanie i pełen goryczy zawód...

Mam prośbę - spójrzcie na okładkę, rzućcie okiem, chociaż jednym...teraz postarajcie się oderwać wzrok, co wiem sama po sobie - wcale nie jest łatwe i zastanówcie się w jakim wieku jest ten mężczyzna ...właśnie!, musicie jednak wiedzieć, że jego postać nijak się ma do historii, która toczy się wewnątrz, ponieważ opowiada ona losy nastolatki. Młodziutkiej dziewczyny która w wyniku traumatycznych przeżyć przestaje mówić, i jej miłości od piaskownicy, najlepszego przyjaciela i powiernika (też...

boziaczek | 2017-06-28

"Woda, która niesie ciszę" to już trzeci tom serii "Żywioły" Brittainy C.Cherry. Muszę przyznać, że zdecydowanie najlepszy z nich.
Jest tu wszystko za co pokochałam powieści tej autorki - świetni bohaterowie, fabuła, emocje oraz silne uczucia.
Historia trudnej miłości Maggie May i Brooksa, która rozgrywa się w "ciszy" niesamowicie wzrusza i nie można się od niej oderwać.
Polecam! Nic tylko czytać!

"Świat się kręci, ponieważ bije Twoje serce."

Historia Maggie i Brooksa jest niezwykła.
Uwielbiam takie książki, w których mogę zatracić się bez reszty.
Odnalazłam w niej wszystko to , co uwielbiam: miłość, walka z przeciwnościami losu, trudne doświadczenia i w końcu wielkie szczęście.

Polecam :)
Nie zawiedziecie się.

Brittainy C. Cherry jest jedną z moich ulubionych autorek! :)
Nie mogę się doczekać czytania kolejnych jej książek.

Najpiękniejsze cytaty:
"Człowiek powinien trzymać się tych, którzy w niego wierzą, kiedy sam tego nie robi."

"Łagodne dusze cierpią najbardziej, gdy świat odwraca się do nich plecami."

Jakże prawdziwe są te wszystkie piękne słowa...<3

magpie101 | 2017-09-11
Przeczytana: 11 września 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mimo, ze posiadam ksiazke od dawna to nie moglam sie zmobilizowac do jej przeczytania przez ta okladke. Wprowadza czytelnika w blad i mezczyzna na niej jest raczej ojcem glownej bohaterki (wiekowo), a nie glownym bohaterem.
"Woda, która niesie ciszę" zaciekawila mnie i wciagnela od pierwszych stron, na poczatku poznajemy mala i slodka Maggie, ktora znalazla sie w nieodpowiednim miejscu i czasie i byla swiadkiem szokujacego zdarzenia. W wyniku tego stracila glos i przez dwadziescia lat nie opuscila swojego domu.
W tych ciezkich chwilach pomagala jej muzyka i jej przyjaciel Brooks, ktory byl dla niej wszystkim.
Serce sie lamalo, gdy czytalam jak dziewczyna cierpi wspominajac przez te wszystkie lata to co zobaczyla w dziecinstwie, az nagle wypadek Brooksa spowodowal, ze to teraz on potrzebowal pomocy, a ona musiala pokonac swoje leki.
Czy silniejsze sa jej demony z przeszlosci czy milosc do przyjaciela z dziecinstwa o tym sie przekonacie czytajac ta ksiazke, polecam!

mania_kch | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2017

Maggie już od dziecka wiedziała, że jej serce i przyszłość należą do Brooksa. Już jako dziesięcioletnia dziewczynka planowała z nim ślub w pobliskim lesie. W lesie w którym pewnego wyjątkowego dla dziewczyny dnia wydarzyła się tragedia, która zmieniła jej życie.
Maggie zamyka się w sobie i w czterech ścianach, odgradza się murem przed osobami, które chcą jej pomóc. Odpycha od siebie nie tylko rodzinę, ale także miłość swego życia.....

Czytając opis książki byłam jej bardzo ciekawa. Niestety bardzo mnie rozczarowała. Co to miało być? Tragedia, trauma, nikt nie jest w stanie pomóc dziewczynie przez bardzo długie lata i nagle jedno wydarzenie wszystko przełamuje ?! Po tak długim czasie?! Wypada to niestety bardzo mało wiarygodnie, baa nawet momentami niedorzecznie. Pomysł na książkę wydawał się bardzo fajny jednak to wykonanie wypadło fatalnie. Szkoda.

Przebudzona | 2017-09-20
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Kontynuując czytelnicze "rozgrzeszenie" powiem co nie co o owej "Wodzie, która niesie ciszę", a którą przeczytałam...

...w sierpniu a opinię piszę we wrześniu ;)

A więc...

Trzeba przyznać, że pani Brittainy potrafi CZAROWAĆ słowem, a do tego styl ma lekki jak piórko, więc nawet jeśli ta powieść nie rozerwała mi serca na milion kawałków, czy też nie wylałam hektolitrów łez to czytało się dobrze, ALE...

no właśnie te "ale" to nie to samo co pierwsza jej powieść z serii żywioły, którą przeczytałam w oryginale i naprawdę bardzo mi się podobała, a w szczególności za to, że dotyczyła dojrzałych bohaterów, a bądź co bądź jednak pani Cherry piszę bardziej o nastoletnich miłościach niż tych dojrzałych i tak o to można wielce się przyczepić do choć przepięknej, ALE zwodniczej okładki - Co to ma być?! Dorosły facet, a tak naprawdę mamy historię miłosną nastolatków, którzy po prostu dojrzewają w miarę upływu czasu w powieści - takich rzeczy się nie robi i tyle! Dobrze, że zostałam...

corgi | 2017-07-23

Zła, irytująca i szkodliwa książka. Historia dziewczyny, która w wyniku traumatycznych wydarzeń z dzieciństwa, zamyka się w sobie, przestaje mówić i wychodzić z domu. I tak trwa przez kilkanaście lat. Jej rodzina zdaje się przejść nad tym do porządku dziennego - Ok, Maggie postanowiła nie wychodzić z domu, straciła głos, niech zostanie w sypialni na 20 lat. Być może uleczy ja magiczna moc miłości. Przecież zespół stresu pourazowego to choroba, która powinna być leczona, tymczasem w tym świecie zdaje się jakby psychologowie i psychiatrzy nie istnieli. Również rodzina w ogóle nie stara się wyjaśnić kto skrzywdził dziewczynę, jak do tego doszło i próbować pociągnąć go do odpowiedzialności.
Jest też oczywiście wątek romantyczny, jednak całość była dla mnie tak irytująca i niestrawna, że cieszyłam się kiedy dotarłam do końca.