Biblia audio. Nowy Testament

Wydawnictwo: Pallottinum
biblia

Inne wydania

W 2015 roku rozpoczęliśmy produkcję największego w Polsce i w Europie słuchowiska radiowego Biblia Audio, które zawierać będzie pełny tekst Starego i Nowego Testamentu. Dźwiękowa wersja Pisma Świętego powstaje w oparciu o „Biblię Tysiąclecia wydanie V”. BIBLIA AUDIO - NOWY TESTAMENT to pierwsza część wydawnictwa zawierająca Ewangelie, Dzieje Apostolskie, Listy Apostolskie oraz Apokalipsę św. Jana. W nagraniach udział wzięli m.in.:Krystyna Janda, Jerzy Trela, Małgorzata Kożuchowska, Anna Seniuk, Roman Kłosowski, Anna Polony, Teresa Budzisz – Krzyżanowska, Piotr Polk, Adam Woronowicz, Mariusz Benoit, Miłogost Reczek, Wojciech Malajkat i wielu innych). Do całego materiału powstało pełne udźwiękowienie, dźwiękowe efekty specjalne, a także oryginalna muzyka.
Niezwykłą radość sprawiły nam nagrania z amatorami. Już na początku powstawania BIBLII AUDIO bardzo chcieliśmy, aby udział społeczeństwa w tym projekcie był możliwie największy. Uznaliśmy, że jeżeli budujemy Cyfrowy Pomnik Kultury Polskiej, to wśród głosów, które nagramy, muszą być także ludzie, którzy na co dzień nie są związani ze sztuką aktorską. I okazało się… że KAŻDA z tych osób fantastycznie wpisała się w nasze działanie, świetnie grając swoją rolę. Jesteśmy przekonani, że będziecie mieli Państwo ogromną trudność w wyłapaniu, w których momentach grają aktorzy profesjonalni, a w których amatorzy.
Warto tu wspomnieć o najbardziej wzruszającej sesji nagraniowej, jaką odbyliśmy w trakcie realizacji Nowego Testamentu. Udało nam się namówić do nagrania roli niewidzącego Symeona pana Romana Kłosowskiego, wybitnego polskiego aktora, który od kilku lat nie pracuje w zawodzie właśnie z powodu postępującej utraty wzroku.
Zapraszamy do obejrzenia tej sesji nagraniowej i innych wydarzeń związanych z realizacją projektu na www.bibliaaudio.pl
Czas trwania 23 h.

źródło opisu: osorno.pl

źródło okładki: osorno.pl

Herbi | 2014-12-20
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Trudno pisać recenzję na temat Nowego Testamentu. To właściwie nie jest książka, ale zbiór ksiąg i to ksiąg natchnionych - tu muszę szczerze przyznać, że wierzę, iż nie są to tylko umoralniające opowiastki, ale pisma pisane pod wpływem Ducha Świętego.

Nowy Testament czytałem właściwie cały rok. Średnio mniej więcej rozdział dziennie, bardziej lub mniej regularnie - czasem ani jednego, często jeden, czasem kilka rozdziałów na raz. I muszę stwierdzić, że czytając znajdowałem często odpowiedzi albo podpowiedzi dotyczące problemów zajmujących moją głowę w danej chwili.

Pisma Nowego Testamentu znałem do tej pory wybiórczo z czytań mszalnych, a w całości do tej pory czytałem tylko Ewangelię według świętego Łukasza - trochę wstyd się przyznać, jak na katolika z 35 letnim stażem. Ale tę lekcję mam już raz odrobioną i zamierzam ją odrabiać po wielokroć - choć teraz pora na zmierzenie się ze Starym Testamentem (tu czas realizacji oceniam na jakieś 3 lata).

Czytałem wydanie w Edycji św....

Gilles | 2015-04-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia
Przeczytana: 2009 rok

Dla katolika podstawa wiary, dla kogoś innego poradnik życia lub podręcznik historii. Ciężko mi opisywać NT. Powinno być to dla mnie bardzo osobiste pismo i w sumie takie jest. Dam maksymalną liczbę gwiazdek, jednak wg mnie nie da się tego dobrze ocenić.
Zachęcam każdego do przeczytania.

Krzysztof Janda | 2014-03-23
Przeczytana: 1998 rok

Poza swoimi wartościami religijnymi, nowy testament posiada wiele porad, bo jest także uniwersalną księgą mądrości. Zawiera mniej lub bardziej ukryte prawdy pokazujące jak dobrze żyć. Dodatkową nagrodą będzie życie wieczne w krainie szczęśliwości.

Podstawą są ewengelie, które relacjonują działalność Jezusa Chrystusa. Był on genialnym filozofem porywającym tłumy z fenomenalnymi zdolnościami oratorskimi.

Nowy testament to prawdziwa kopalnia wiedzy.

Ann Gru | 2016-02-23

Jako podstawa do tworzenia nowoczesnego, aktualnego systemu etycznego Nowy Testament wymaga dokładnej analizy i ostrożnej interpretacji. Czytany dosłownie i bez zastanowienia może utrwalać szkodliwe wzorce. Powinien być traktowany jako zbiór opowieści o zachowaniach człowieka, nie jako źródło faktów. Polecam przeczytanie całości (nie tylko przyjemnych cytatów publikowanych w Internecie) wszystkim, niezależnie od światopoglądu.

Kamila | 2017-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Czytałam rok <3 Czuje się wspaniale po skończeniu. Bóg jest miłością !

Monika | 2013-07-20

Bardzo fajne, podręczne wydanie.

ZakochanaWeMgle | 2014-07-25
Przeczytana: 20 sierpnia 2014