Spirit caring. Tom I Początek

Wydawnictwo: Novae Res
5 (3 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
NovaeRes

Po latach względnego spokoju Wszechziemiu znów zagraża niebezpieczeństwo. Inwazja orków to tylko kwestia czasu. Sługi upadłego boga Raala szykują krwawy odwet. Królowie i czarodzieje spotykają się podczas Trzeciej Rady Władców, aby wspólnie zaradzić nadchodzącemu zagrożeniu dla ludzi, elfów i krasnoludów. Świat szykuje się do wielkiej wojny. Tymczasem młody mag, Zulzedeus, wyrusza z klasztoru...

Tymczasem młody mag, Zulzedeus, wyrusza z klasztoru Rew Terim na poszukiwanie Wybrańca - tego, który według przepowiedni ma uratować Wszechziemie przed upadkiem.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

//Opinia do przeczytania również na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/04/87-spirit-caring-poczatek-tom-1.html

Podobno nie ma złych książek. Są tylko takie, które są źle opisane. Podobno. Ale jak wiadomo, im dalej w las, tym więcej drzew, a pośród nich trafi się takie, które mimo wszystko weźmie i upadnie. Bo jest spróchniałe. A przy okazji strzeli nas gałęzią w łeb, niczym celnie rzucona cegła - aż do ogłuszenia. "Spirit Caring: Początek" to właśnie taka cegła. W dodatku bardzo niestrawna - i jako jedna z nielicznych książek, zwyczajnie przeze mnie porzucona w 1/2 czytania. Chcecie wiedzieć, dlaczego? No dobrze... tylko niech nie będzie później, że coś złego powiedziałam!
"Po latach względnego spokoju Wszechziemiu znów zagraża niebezpieczeństwo. Inwazja orków to tylko kwestia czasu. Sługi upadłego boga Raala szykują krwawy odwet. Królowie i czarodzieje spotykają się podczas Trzeciej Rady Władców, aby wspólnie zaradzić nadchodzącemu zagrożeniu dla ludzi, elfów i krasnoludów....

MoznaPrzeczytac | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Powieść postrzegam jako swoją przygodę z polskim fantasy. Uczciwie powiem, że nie wiem, czy będę tę przygodę kontynuował. Myślę jednak, że po książkę mogą sięgnąć Ci, którzy uwielbiają świat fantastyczny, oraz których nie przeraża wulgarność języka. Być może dla nich, będzie to udany wstęp do Wszechziemia. Wszak tom I, nosi tytuł „Początek”.

Pełna recenzja książki na stronie:

frs | 2017-10-11

Hahahaha. Kobiety na traktor, księża na księżyc a dzieci do pisania książek. Skąd się biorą takie perełki? Jakiś dzieciak po przeczytaniu paru książek, obejrzeniu paru filmów oraz (co najważniejsze) po wielu, wielu godzinach grania postanawia "Napisze książkę" i pisze ją. I właściwie nie ma w tym nic złego któż nie popełnił w życiu jakiejś grafomani jest tylko małe ale dzieło to zamiast wylądować w szufladzie i budzić uśmiech oraz łezkę nostalgii po latach została wydana. I jest sprzedawany za prawdziwe pieniądze. Nie powiem nic o autorze bo on jest tylko winien naiwności oraz brak mu talentu a nawet logiki. Powiem tylko że wydawca jest idiotą i kretynem i nie wie co robi. Książka jest niespojna, nielogiczna i nic nie warta. Była by zabawna ale jest tak zła że aż nie jest śmieszna. Nie czytać nie kupować nawet nie brać do ręki.

Moriana | 2017-06-25
Na półkach: Przeczytane, Sztukater, 2017
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Muszę z góry wyjaśnić: wciąż nie jestem pewna, czy to satyra, czy jednak nie. Zważywszy jednak na pracę włożoną w treść, na przemyślane, choć wyjątkowo absurdalne epizody, obstawiam jednak satyrę. https://sztukater.pl/ksiazki/item/21547-spirit-caring-tom-1-poczatek.html?

zostawmnie | 2017-12-21
Przeczytana: 02 stycznia 2018