Projekt doskonały. Zadbaj o komunikację z klientem, wysoki poziom UX i zdrowy rozsądek

Tłumaczenie: Maksymilian Gutowski
Wydawnictwo: Helion
Articulating Design Decisions Communicate with Stakeholders, Keep Your Sanity, and Deliver the Best User Experience
soboot

Opis książki Czytaj fragment Mądre decyzje projektowe, dojrzałość technologii, spełnienie potrzeb i oczekiwań użytkownika to klucz do sukcesu aplikacji czy strony internetowej. Okazuje się jednak, że wiele bardzo ciekawych pomysłów, które spełniają wszystkie te warunki, nie dociera do szerokiego grona odbiorców, ponieważ... projektant nie umie o nich rozmawiać. Innymi słowy, wiedza o...

Opis książki Czytaj fragment

Mądre decyzje projektowe, dojrzałość technologii, spełnienie potrzeb i oczekiwań użytkownika to klucz do sukcesu aplikacji czy strony internetowej. Okazuje się jednak, że wiele bardzo ciekawych pomysłów, które spełniają wszystkie te warunki, nie dociera do szerokiego grona odbiorców, ponieważ... projektant nie umie o nich rozmawiać. Innymi słowy, wiedza o skutecznej komunikacji z klientami i partnerami biznesowymi jest bezcenna, a umiejętność przekonania do wybranych rozwiązań projektowych bywa ważniejsza od umiejętności projektowania.

Książka ta pokaże Ci prawidłowości rządzące komunikowaniem się z osobami decyzyjnymi, przedstawi podejścia taktyczne i metody działania, dzięki którym będziesz skuteczniejszy w prezentowaniu swoich projektów, a szczególnie w przekonywaniu do swoich racji. Dowiesz się, jak słuchać ze zrozumieniem oraz jak mówić, aby przekazać istotne kwestie i zyskać akceptację dla swoich rozwiązań. Nauczysz się także lepszej komunikacji z własnym zespołem projektowym. W efekcie będziesz mógł zapewnić użytkownikowi końcowemu możliwie najlepsze wrażenia związane z korzystaniem z produktu.

Dzięki tej książce:
dobrze przygotujesz się do wygłoszenia prezentacji
rozwiniesz pasywne i aktywne umiejętności słuchania
zrozumiesz punkt widzenia i stanowisko drugiej strony
nauczysz się najskuteczniejszych strategii przekonywania do swoich racji
rozwiniesz umiejętności odkrywania potrzeb użytkownika
dowiesz się, co należy zrobić po zebraniu, aby ukończyć projekt
Zaprojektuj, pokaż, opowiedz, przekonaj!

Tom Greever zajmuje się UX (wrażeniami użytkownika) w Bitovi, firmie konsultingowej. Współpracuje zarówno z małymi startupami, jak i wielkimi korporacjami z różnych branż, służąc radą podczas projektowania stron internetowych i aplikacji. Podejmuje się również szkoleń zespołów projektowych. Greever mieszka w Illinois w Stanach Zjednoczonych.

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/projekt-doskonaly-zadbaj-...»