Zgłosuj na książki roku 2017

Przewodnik turystyczny. Gmina Skwierzyna

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
allison

Wydany przez Urząd Miejski w Skwierzynie przewodnik po Skwierzynie i okolicach, bogato ilustrowany, zachęcający do odwiedzenia malowniczo położonego miasta i okalających go wsi.
Całość napisana także w anglo i niemieckojęzycznej wersji.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

allison | 2017-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Przewodnik turystyczny po gminie Skwierzyna w województwie lubuskim zachęca do odwiedzenia malowniczo położonego miasta i okolic. Jego atutem jest mnóstwo ciekawostek, praktycznych informacji i zdjęć.

Przewodnik zredagowany został przez pracowników wydziału promocji w Urzędzie Miejskim w Skwierzynie.
Otwiera go myśl Marka Twaina, zachęcająca do podróżowania, zwiedzania, poznawania świata. Potem do czytelników zwraca się burmistrz Lesław Hołownia, który krótko charakteryzuje uroki gminy położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy Noteckiej. Następnie mamy historię miasta i okolicznych wsi oraz ich największe atrakcje turystyczne.
Całość napisana jest także w wersji anglo i niemieckojęzycznej wersji.

Autorzy przewodnika szczegółowo, ale i rzeczowo opisują miejsca, które warto odwiedzić. Charakteryzują liczne zabytki, wśród których są m.in. neogotyckie budowle sakralne, dziewiętnastowieczne kamienice i budynki szkolne, młyny, pomniki, dworzec kolejowy, mosty oraz cmentarze,...

Na półkach