Choroba Creutzfeldta-Jakoba i inne choroby wywołane przez priony - pasażowalne encefalopatie gąbczaste człowieka

Wydawnictwo: Czelej
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna

W książce tej autor zajmuje się omówieniem grupy chorób neurozwyrodnieniowych, charakteryzujących się odkładaniem w ośrodkowym układzie nerwowym (i niektórych innych tkankach) nieprawidłowej izoformy białka prionu, PrPSc. U człowieka do tej grupy zalicza się: kuru, chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD), chorobę Gerstmanna-Sträusslera-Scheinkera (GSS), śmiertelną rodzinną bezsenność (FFI) oraz sporadyc

Przeczytana: 2000 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała praca naukowa oparta na doświadczeniach wielu naukowców badających wpływ konsumpcji mięsa czerwonego, zwłaszcza wołowiny, baraniny, koźliny, jak również noszenia futer i skór na mozliwość zachorowania na ludzką odmianę BSE, czyli wściekliznę bydlęcą

okruszek | 2010-12-16