Księga Dżungli

Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
Jungle book
bajki
Nemerle

Wzruszająca opowieść o losach chłopca, który wychowywał się wśród wilków. Pokochał je i traktował jak swoją rodzinę.
Przygody Mowgliego i jego przyjaciół z dżungli zostały wzbogacone uroczymi ilustracjami, dzięki którym postacie staną ci się jeszcze bliższe.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/

karlin91 | 2018-01-09
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Mowgliego zna chyba każdy! Ten sympatyczny i nieustraszony chłopiec został przygarnięty przez wilki zamieszkujące indyjską dżunglę. Zwierzęta te, razem z niedźwiedziem Baloo i czarną panterą Bagheerą wychowywały Mowgliego wśród dzikiej przyrody. Chłopiec zawsze mógł liczyć na wsparcie swoich zwierzęcych przyjaciół. Pomocą służył tez wąż Kaa, czy ichneumon Rikki-Tikki-Tavi. Jak to w bajkach bywa, urocze momenty i sielankowy klimat długo trwać nie może, bowiem często na bohaterów czyhają jakieś niebezpieczeństwa, np. okrutny tygrys Shere Khan czy po prostu... człowiek. W tej książce nie brakuje przygód, z których można wynieść wiele prawd. Jak potoczą się losy chłopca?

"Księga Dżungli" dla mnie jest klasykiem. To piękna baśń, w której czytelnik odnajdzie prawdziwą przyjaźń i przede wszystkim bezwarunkową miłość. Do historii Mowgliego, wychowującego się wśród dzikich zwierząt, już od dzieciństwa miałam słabość. Książka przepełniona jest ciepłem, pozytywnym emocjami. Ludzie mogliby...

Tomasz Ginter | 2017-04-22
Na półkach: Rok 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Bardzo ciekawa historia, piękne ilustracje. Książka zaczęła się tak: w Indiach była dżungla w której mieszkał chłopiec który został porwany przez złego tygrysa Shere Khan...
polecam Tomasz.

zaczytanaowca | 2017-08-02
Przeczytana: 03 lipca 2017

Ciekawy zbiór opowiadań, w których (poza jednym wyjątkiem) to zwierzęta grają główną rolę. Mają one swoje prawa i zwyczaje, a ich spojrzenie na świat jest co rpawda diametralnie inne od ludzkiego, ale niemniej fascynujące.

Ewelina | 2017-11-15
wiewiora098 | 2017-09-01