Tarot Bułhakowa. Od Głupca do Mistrza

Wydawnictwo: Kos
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura piękna
Elenaj

Ada Edelman to znana tarocistka i medium oraz miłośniczka prozy Bułhakowa. Autorka prezentuje niezwykłą interpretację powieści „Mistrz i Małgorzata” opartą na gruncie ezoterycznym z całym bogactwem znaczeń i symboli właściwym tej dziedzinie. Analizując tekst, przekonuje, że formy, którymi posługuje się Bułhakow współgrają z obrazami ludzkich archetypów w Tarocie i w Astrologii. W powieści...

W powieści Korowiow mówi do Małgorzaty – „Ani trochę nie przesadzą, jeśli wspomnę o dziwacznie tasowanej talii kart”.

Czy miał na myśli karty Tarota? Ada Edelman udowadnia, że tak.

źródło opisu: wydawnictwo KOS

źródło okładki: wydawnictwo KOS

Ania | 2017-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

,,Mistrz i Małgorzata,, wybitna powieść w której nie sposób się nie zakochać. Ada Edelman w ,,Tarocie bułhakowa,, wspaniale rozpisała Wielkie Arkana tarota dla postaci ,,Mistrza i Małgorzaty,,.
Książka zawiera też kilka postaci przyporządkowanych do Mniejszych Arkan i tu nie koniecznie wszystkie mi pasują, ale jak sama autorka mówi jest to jej subiektywny odbiór i należy go uszanować.Każdy ma wolny wybór może się z tym opisem zgodzić, bądz nie.
Niemniej cieszę się ,że taka książka powstała i serdecznie polecam.

asterienz | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018