Krucjata Liberty'ego

Tłumaczenie: Wiktor Jaranowski
Seria: StarCraft
Wydawnictwo: ISA
Ligerty's crusade

W odległej przyszłości, 60 000 lat świetlnych od Ziemi, luźna konfederacja ziemskich wygnańców zmaga się z zagadkowymi Protossami i bezwzględnym Rojem Zergów. Każdy gatunek walczy o przetrwanie pośród gwiazd, w wojnie, która wieści początek najlepszego rozdziału w historii ludzkości - albo przepowiada jej gwałtowny, krwawy koniec. Danny Liberty był dobrym reporterem... zbyt dobrym. Kiedy jego...

Danny Liberty był dobrym reporterem... zbyt dobrym. Kiedy jego śledztwo zaprowadziło go zbyt blisko serca skorumpowanej Konfederacji Człowieka, zmuszony był dokonać prostego wyboru: kontynuować publikowanie dotychczasowych reportaży, bądź też przyjąć nowe, ryzykowne zadanie towarzyszenia Marines na pierwszej linii w Sektorze Koprulu. Podjęcie decyzji trwało krótko...

Za atakami Zergów i Protossów kryje się długa historia, ale każdy kawałek informacji jeszcze bardziej gmatwa tajemnicę. Wrzucony w sam środek wojny, od której wyniku będzie zależał los ludzkości, Danny Liberty pewien jest jedynie tego, że chcąc przeżyć, ufać może tylko sobie...

źródło opisu: [ISA, 2001]

Dominik | 2014-03-20
Przeczytana: 19 marca 2014

Lubię Starcrafta i tylko dlatego sięgnąłem po tę książkę.
Sięgałem po nią nawet trzy razy bo przy dwóch pierwszych próbach poległem po jakichś 30 stronach. Za trzecim razem uparłem się i jakoś poszło chociaż długo mi to zajęło jak na książkę która nie przekracza 200 stron. "Krucjata Liberty'ego" skupia się na kampanii Terran z podstawowej wersji gry, tutaj przedstawionej z punktu widzenia reportera, który przypadkiem znalazł się w centrum wydarzeń. Przed czytelnikiem przewija się cały korowód postaci znanych z gry i niekoniecznie lubianych. Dzieje się dużo i szybko, ale nawet na krok nie odrywamy się od tego co pokazali twórcy gry. Szkoda, bo moim zdaniem świat Starcrafta mógł być wykorzystany o niebo lepiej, pod warunkiem, że pisaniem zająłby się trochę lepszy rzemieślnik.
Książka chyba tylko dla fanów Starcrafta i to tych zagorzałych, którzy są skłonni kupić cokolwiek pod szyldem ulubionej gry, pozostali czytelnicy znajdą znacznie ciekawsze książki.

| 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Jeff Grubb jest autorem wielu książek z gatunku fantasy, m.in. Krucjata Libertyego. Współtworzy podręczniki do gier RPG m.in. Star Wars RPG, Dungeon & Dragons. Powieść o której mówimy jest głęboko zakorzeniona w świecie gry StarCraft. Emanuje fantastyką, gdzie opisy i akcja dzieją się w przyszłości.

Głównym wątkiem akcji jest wojna pomiędzy Konfederacją ziemian, a Protossami i Zergami. Trzy obce sobie gatunki walczą o panowanie nad światem. Świat w ujęciu powieści to nie tylko ziemia, lecz rozliczne mniejsze / większe planety. Krucjata Libertyego jest pierwszym tomem opisującym znakomity świat gry StarCraft, dowiemy się w niej jak wyglądają Protossi, co to w ogóle za rasa, jaką bronią dysponują i co w nich jest takiego zagadkowego; również dowiemy się wiele o roju Zergów, jak się mnożą, jak łatwo jest rozpoznać, że wkroczyliśmy na ich teren, jak wyglądają ich jednostki oraz maszyny i broń. W książce tej mamy do czynienia z narracją pierwszoosobową : w odkrywaniu świata StarCraft...

dask | 2013-09-02
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Typowa książka science fiction, bazująca na świecie przyszłości.

Osadzona w uniwersum Starcraft, wbrew opiniom, nie trzeba być graczem, aby ją przeczytać. Napiszę więcej, czytając ją nabiera się chęci do kupienia gry i zagrania.
Opowieść przedstawia nam fabułę gry, ale jest tak napisana, że psować będzie każdemu miłośnikowi tego gatunku. Czyta się szybko i nie nudzi się. Mało tego, chce się przeczytać kolejne części tego uniwersum.

Polecam.

Ja na przykład zdecydowałem się przypomnieć stare czasy (gra jest z 1998r) i kupiłem sobie grę za jedyne 10 pln, co fajniejsze - gra działa na netbooku...

goodvibestyla | 2015-09-08

Dla fanów Starcrafta i nie tylko,bardzo dobrze opisana historia z perspektywy dziennikarza który jest świadkiem wydarzeń z gry.

hongi | 2015-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 17 października 2013

Wypuszczając grę StarCraft w 1998, Blizzard nie miał pojęcia, co zapoczątkuje. Świat oszalał na punkcie trzech ras, które nieustannie walczą o panowanie nad kosmosem. Nie dziwi więc fakt, że firma postanowiła rozszerzyć swój świat, a przy okazji zarobić kilka dodatkowych dolców. W taki sposób Jeff Grubb dostał szansę opisania wydarzeń z gry z innej całkiem perspektywy. Książka Krucjata Liberty`ego to okno, przez które będziemy patrzeć i czytać przygody jej bohaterów. Czas na kolejny odcinek Biblioteczki Gracza, gdzie wracamy do pierwszej wydanej w Polsce książki, związanej z uniwersum StarCrafta.

TheSzopen L | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Pierwszy raz spotykam się z książką napisaną na podstawie gry. Jeżeli ktoś jest fanem universum Starcrafta, to ta książka jest OBOWIĄZKOWA. Jeżeli jest tylko fanem sci-fi czy kosmicznych wojen między różnymi rasami, też znajdzie coś dla siebie. Jako że jestem fanem Starcrafta, książka bardzo przypadła mi do gustu. Ale 'niewtajemniczeni' też powinni znaleźć w niej coś dla siebie. Wojny, walki, przekręty, knucia, spiski, wszystko widziane oczami reportera 60 tysięcy lat świetlnych od Ziemi...
Polecam

Druedain | 2011-11-28

Jak na nic nie wnoszącą do mojego życia książkę (na szczęście wcale autor nie chciał przemycać w niej żadnych ambitnych treści) w klimatach akcji sci-fi, opartej o grę komputerową (całkiem zresztą udaną) książką mnie pozytywnie zaskoczyła. Trudno tutaj opowiadać o fabule, bo raczej wątpię w to by po ten tytuł sięgali ludzie nieznający samej gry.

Gantu_mn | 2011-01-24
Przeczytana: 2008 rok

Zbeletryzowana fabuła gry Starcraft pokazana z punktu widzenia ówczesnego dziennikarza reportarzysty. Dla wielbicieli uniwersum to niewątpliwie rewelacyjna propozycja, ale warto po nią sięgnąć również nie będąc do końca wprowadzonym w realia gry, ponieważ historia jest bardzo ciekawa.

-SaH- | 2012-07-23

Dla każdego gracza bardzo ciekawa książka. Z bardzo ciekawej perspektywy ukazuje kampanię ze świata gry, a odwołania do jakże znanych cytatów i postaci często przywołują uśmiech.
Grałeś w StarCraft 1 kilka lat? Wtedy jest to pozycja obowiązkowa.

nihiliuss | 2014-09-15

Jeśli nie znasz fabuły uniwersum pierwszej części gry Starcraft( Sektora Koprulu) to ta książka jest dla Ciebie, jedynym wymysłem autora jest Michael Liberty oraz rozwinięte wątki