Pierwszy krok

Wydawnictwo: Fabryka Słów
978-83-60505-92-2

Nie licz na przechadzkę. „Pierwszy krok” zagoni Cię do galopu. W towarzystwie francuskiego księcia, który swoje problemy – z morderczą nonszalancją – zwykł lokować dwa metry pod ziemią. Do czasu, gdy nie stanął wobec wroga, który równie lekką ręką uśmiercił… żołnierzy 5 legionów i 34 magów bojowych. Ginąc, nie widzieli nawet przeciwnika. Magia i technika. Wojna i walka, także z samym sobą....

Nie licz na przechadzkę. „Pierwszy krok” zagoni Cię do galopu.

Magia i technika. Wojna i walka, także z samym sobą. Ludzie i demony. Tortury, miłość, intryga. Dwór francuski, cesarstwo rzymskie i królestwo Otchłani – te krajobrazy zawładną Tobą od pierwszego kroku.

A poza tym, czy byłeś kiedy w karczmie „Pod Świńskim Ryjem”?

Shimik | 2015-05-03

FANTASTYCZNA książka:) tak samo jak "Prawa i powinności" można ją czytać w każdym momencie i zawsze to będzie przyjemnie spędzony czas:)
Jak dla mnie książka ma same zalety:) wciąga już od pierwszej strony i ciężko jest się od niej oderwać:) Akacja, postacie i ogólnie wszystko jest na najwyższym poziomie:)

Na pewno polecam wszystkim:)

Magnis | 2017-07-01
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Pierwszy krok to drugie moje spotkanie z twórczością p. Adama Przechrzty. Adept bardzo mi się podobał i dlatego z niecierpliwością sięgnąłem po kolejna książkę autora z nadzieją na dostanie czegoś również interesującego. Zapewniającą dobra rozrywkę i niesamowite wrażenia. Ciekawość i chęć poznania innych dokonań autora sprawiła, że sięgnąłem po Pierwszy krok.
W alternatywnej rzeczywistości przypominającej średniowiecze największymi potęgami są dwór francuski, Cesarstwo Rzymskie oraz Niebiańskie Imperium. Adam de Sarnac bohater historii jest francuskim księciem posiadającym magiczne moce i władzę. Zostaje uwikłany w sprawę tajemniczych napaści na rodzinę królewska i próbuje poznać prawdę o grożnym przeciwniku. Jednak poznanie całej prawdy może wiele kosztować.
Autor osadził swoją powieść w alternatywnej rzeczywistości w czasach średniowiecznych, gdzie najważniejszy jest dwór francuski skąd zaczyna się cała akcja. Wśród liczących się państw jest Cesarstwo Rzymskie, w którym toczy...

ZaaQazany | 2016-02-09
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'16
Przeczytana: 09 lutego 2016

Przeczytałem wcześniej wszystkie pozostałe książki autora, wydane stanem na dzisiaj. Jest to ostatnia z listy. Świadczy to o tym, że raczej przypadły mi do gustu.
Pierwszy krok - książka z gatunku fanatasy osadzonej w czasach europejskiego średniowiecza z elementami magii, wypełniona bitwami i pojedynkami. Czyta się szybko i przyjemnie. Jest to literatura niewymagająca, dla rozrywki. Ogólnie całość fabuły jest nieco chaotyczna, sekwencja wydarzeń skupiona na zachowaniu dynamiki a nie na spójnym rozwoju. Powodowało to ciekawy stan - gdy zaczynałem czytać to zanurzałem się w lekturze, gdy odkładałem - nie brakowało mi jej.
Potwierdzam - czytadło. Dobre, gdy nie ma niczego lepszego pod ręką. Ja akurat miałem, więc nieco żałuję własnej decyzji w kwestii kolejności lektur. Czekałem na dawkę emocji rodem z Chorągwi czy Demonów.

Pablos | 2011-09-22
Na półkach: Przeczytane, [2011]
Przeczytana: 22 września 2011

“Księżniczka Alijah zmierzyła krytycznym wzrokiem swoje odbicie w lustrze i z aprobatą skinęła głową. Była śliczna. Rzecz jasna, była też mądra, ale tego lustro nie pokazywało. Przez moment dziewczynka zastanawiała się nad założeniem okularów, jednak zrezygnowała z tego pomysłu. Być może ich noszenie rzeczywiście sugerowałoby głęboką, uzyskaną w czasie wielogodzinnych badań wiedzę, lecz stanowczo psułoby owal twarzy."

Już po tym któtkim fragmencie widać dokładnie jakiego typu powieścią jest "Pierwszy krok" Adama Przechrzty i dla kogo został napisany. Każdy, kto nawet delikatnie nudząc się przy lekturze Belgariady Davida Eddingsa poczuł miętę do cykli Elenium i Tamuli, poczuje się jak wśród starych znajomych. Książka jest dokładnie takim rodzajem fantasy, jakie oferował nam amerykański pisarz: lekkim i przyjemnym, często ze śmiesznymi sytuacjami, specyficznymi dialogami, świadczącymi o istnieniu tylko dwóch rodzajów ludzi: skończonych bohaterów i skończonych idiotów. Podobnie jak u...

Malwina | 2013-08-26
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Nie pamiętam już, kiedy ostatnio czytałam tak przezabawną powieść, która pomimo niezwykle zakręconej akcji doprowadza do łez, ale tych wywołanych śmiechem oczywiście. Zabierając się za książkę nie wiedziałam o niej więcej niż to, co znalazłam na okładce. Autor był mi zupełnie nieznany, czego chyba powinnam żałować, bo "Pierwszy krok" to naprawdę genialna książka i dawno przy żadnej tak świetnie się nie bawiłam. Nie chodzi tu jednak o niesamowity humor, jaki bije z każdej strony książki, ale także o kilka innych ważnych rzeczy.

Książka opowiada o losach Adama de Sarnac, francuskiego księcia, który wraz z całą swoją rodziną posiadają niezwykłe magiczne moce. Nie jestem jednak w stanie streścić książki w kilku zdaniach, bo byłaby to straszna zbrodnia. Fantastyczne w tej powieści jest właśnie to, że z każdą stroną pragnie się odkrywać kolejne losy bohaterów, którzy są niebanalnymi postaciami. Niestety przebrnięcie przez pierwszy rozdział może być trochę trudne, gdyż tak naprawdę...

Dawiro | 2011-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Akcja pierwszego kroku osadzona jest w alternatywnej historii naszego globu. W której to Dwór francuski, Cesarstwo Rzymskie oraz Niebiańskie Imperium są największymi potęgami.
Powieść rozpoczyna się od ćwiczeń w razie ataku na pałac., Które przeprowadza główny bohater będący głównym dowódcą straży królewskiej. W dalszych wydarzeniach królowa wyjawia sekret naszego bohatera będącego wielkim dowódcą za rozkazów, którego Francja odniosła swoje największe triumfy na polu militarnym, co okazuje się być niefortunne. W niedługim czasie po tym wydarzeniu dwór zostaje zaatakowany przez nieznane siły. Z trudem udaje się odeprzeć wroga ofensywę. Po wykonaniu nie łatwego czaru, de Sarnac dowiaduje się skąd nad ciągła inwazja. Z tą wiedzą Adam wyrusza do Cesarstwa, aby wyjaśnić tą sprawę z imperatorem.

Adam de Sarnac książę Francuski, sławny Cień, zwycięzca spod Lanz, Nordlingen, Venalzio oraz ostatni dowódca Fortu Adrienne, będący głównym bohaterem powieści, jest prostym człowiekiem,...

Roshynski | 2017-02-03

Pierwsza książka Przechrzty za jaką się wziąłem. O tym że przypadła mi do gustu mówi mój internetowy nick - Roshynski - bezpardonowo pożyczony od jednej z trzeciorzędowych postaci już lata temu.

"Pierwszy krok" to lekka powieść fantasy która pozwala nam śledzić pokrętne losy Adama De Sarnaca, wojowniczego księcia Francji epoki wczesnego oświecenia osadzonej w alternatywnym do naszego świecie - pełnego magii i innych tajemnic stworzenia.
Historia poszła tu nieco innym torem co od razu w przyjemny sposób łechce odpowiednie płaszczyzny wyobraźni ale nie wzbudza zażenowania (na panią patrzę, pani Mass). Przechrzta nie kombinuje za bardzo i nie miesza współczesności z fantastyczną epoką (Mass! Bilard, fortepian i starożytność na jednej, burza, stronie? Serio?).
Jest dobrze, jest spójnie, wszystko trzyma się kupy. I o to chodzi!

Główny protagonista, Adaś De Sarnac, to rycerz w lśniącej zbroi, wzorcowy, odlany z czystej słodyczy i złodupczości (badassery) Gary Stu którego przymioty...

Ulubiona pozycja z gatunku "czytadeł" - książek uwielbianych przeze mnie nie dla poziomu, a dla świetnego humoru i lekkości czytania. Takich, po które sięga się rano, by odłożyć je przeczytane długo przed zachodem słońca, dla "odskoczni" od "poważnych" tytułów. W tej kategorii "Pierwszy Krok" jest jednym z najlepszych, przynajmniej dla mnie.

książek: 1944
Lavenda | 2014-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Zawiodłam się bardzo. Po niezbyt ambitnym, ale obiecującym miłą rozrywkę początku, spodziewałam się lektury lekkiej, przyjemnej, którą mogłabym połknąć w dwie godzinki i po tygodniu spokojnie o niej zapomnieć. Tymczasem z każdą stroną powieść robiła się nieznośnie nużąca, bohaterowie irytujący, akcja zaś choć teoretycznie pędziła na łeb na szyję, tak naprawdę nie wciągała. Nie oczekuję wielkiego realizmu od tytułu spod szyldu fantasy, przynajmniej nie, jeśli chodzi o budowę wydarzeń, ale chciałabym odrobiny realizmu w kwestii konstrukcji postaci. Te zaś są obdarzone taką dawką idealizmu i doskonałości, że zęby cierpną. Nie, pierwsze spotkanie z prozą Adama Przechrzty nie należało do udanych.

Karolina | 2011-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Do przeczytania tej książki czułam się niejako zobligowana przez okoliczności specyficzne nad wyraz. Związane z bliskim sąsiedztwem mieszkalnym autora (!) tej książki oraz (jakby tego było mało!) byciem byłą uczennicą jego (!) a także jego małżonki. Nie zaliczam się raczej do fanów i nadmiernych pożeraczy książek z gatunku fantastycznych, jednak tej książce oprzeć się nie mogłam, byłam zbyt ciekawa o czym to napisał pan P.!
Głównym bohaterem jest Adam de Sarnac i właściwie tylko to jawi się uporządkowanym faktem w tym chaosie. Tu magia miesza się z techniką, Ziemia z Otchłanią, ludzie z demonami. A gdyby dołączyć tu jeszcze Potęgi,klany, Virya i ah za dużo by pisać! Powstaje mieszanka słodko- wybuchowa, niezwykła dynamiczność akcji i wielowątkowość. Chwilami nie mogłam się w tym połapać!
Wielkim plusem tej książki jest na pewno główny bohater- przystojny cwaniaczek i zawadiaka, niezwyciężony bohater, za którym ugania się większość pań w okolicy! Z ciętym humorkiem i zaskakująco...