Geriatria z elementami gerontologii ogólnej

Wydawnictwo: Książnica
zdrowie, medycyna

Nie można twierdzić, że oddany w ręce Czytelników zbiorowy podręcznik ?Geriatria z elementami gerontologii ogólnej. Podręcznik dla lekarzy i studentów? wyczerpująco ujmuje problematykę ochrony zdrowia u każdej (obecnie już co szóstej) osoby w podeszłym wieku w naszym kraju, czyli u prawie co drugiego pacjenta oczekującego na naszą kompetentną i humanitarną pomoc medyczną. Zarówno procesy starzenia, jak i faza starości, należące do podstawowych planów i atrybutów ontogenezy, są przede wszystkim niezwykle zróżnicowane osobniczo. Dlatego wiedza i doświadczenie zespołu Autorów przekazywane w tym podręczniku, mimo że jak mamy nadzieję będą bardzo przydatne w kontaktach z osobami chorującymi w podeszłym wieku, to z całą pewnością będą one również wymagały ustawicznego pogłębiania poprzez własne, indywidualne doświadczenia naszych Czytelników opierające się na zwyczajnej życzliwości i szacunku w stosunku do seniorów. Redaktorzy Tomasz Grodzicki, Józef Kocemba, Anna Skalska.

dorota | 2018-02-11
adi | 2012-12-15