Ania z Zielonego Wzgórza. Wydanie zbiorcze

Tłumaczenie: Grażyna Szaraniec
Wydawnictwo: Bellona
Anne of Green Gables. Anne of Avonlea. Anne of the Island. Anne of Windy Poplars. Anne's House of Dreams
Ania, zielone wzgórze
Daria

Bohaterką cyklu jest Anna Shirley, rudowłosa, obdarzona niesamowitą wyobraźnią dziewczyna. W pierwszej części autorka przedstawia nam perypetie 11-letniej Ani przybywającej z sierocińca na Zielone Wzgórze. Z kolejnych dowiadujemy się o jej codziennym życiu, dorastaniu, poznawaniu nowych przyjaciół, miłościach, radościach i smutkach. Na naszych oczach Ania kończy szkołę, zostaje nauczycielką,...

Na naszych oczach Ania kończy szkołę, zostaje nauczycielką, podejmuje naukę na uniwersytecie i poznaje swoją wielką miłość, Gilberta Blythe'a. A co z tego wynikło przeczytajcie sami.

W eleganckim edytorsko wydaniu – pięć pierwszych i najlepszych tomów klasycznego cyklu o dzieciństwie i młodości rudowłosej dziewczyny, lekturze których od lat towarzyszą radości, smutki i wypieki na twarzach milionów czytelniczek na całym świecie.

W tym zbiorczym wydaniu znajdziecie treści następujących opowieści o Ani (kolejność chronologiczna):
- Ania z Zielonego Wzgórza (Anne of Green Gables)
- Ania z Avonlea (Anne of Avonlea)
- Ania na uniwersytecie (Anne of the Island)
- Ania z Szumiących Topoli (Anne of Windy Poplars)
- Wymarzony dom Ani (Anne's House of Dreams)

Wydanie kolekcjonerskie „Ani z Zielonego Wzgórza” z okładką ze złoceniami doskonale sprawdzi się na prezent!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

tomtol | 2019-03-06
Przeczytana: 06 marca 1994

the best of the best

PannaAnna | 2019-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2019

Kultowa pozycja biblioteki dorastających dziewczynek. I kultowa mojego dzieciństwa. Dzięki niej polubiłam i moje piegi i moje lekko rudawe włosy i moja pierworodna ma na imię Ania, a i druga córka na drugie imię Anna ;)
Piękna, wzruszająca, pełna ciepła i miłości, przełamująca stereotypy ....
i razem z córkami płakałam i wzruszałam się i ponownie przeżywałam przygody rudej Ani

Eliza Żywicka | 2018-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2018

Jest to największa miłość z mojego dzieciństwa.
Po przeczytaniu pierwszego tomu, który był lekturą szkolną, sięgnęłam po wszystkie pozostałe wchłaniając je jeden po drugim.

Audrey60 | 2018-07-09
Przeczytana: 1980 rok

Przeczytałam powieści Montgomery prawie jednym tchem, ale o co najmniej 5 lat za późno. Takie były czasy. O książki było trudno. Udało się pożyczyć od nowych znajomych i zatopiłam się ponownie w dzieciństwie i wczesnej młodości. Myślę, że powieści o Ani leczą przede wszystkim z kompleksów. Bo Ania jest dziewczyną na wskroś normalną i prawdziwą, nie papierową bohaterką.
Mam w domu całość, wszystkie tomy i już wiem, że w odpowiednim momencie podsunę je swojej wnusi.
Aha, Ania była mi bliska także dlatego, że i ja miałam wtedy włosy jak marchewka. :)

Czy znajdzie się ktoś, kto jeszcze nie poznał losów niezwykłej, rudowłosej dziewczynki? Taką osobą do niedawna byłam ja. Jednak lepiej późno, niż wcale.

"Ania z Zielonego Wzgórza" to historia jedenastoletniej Ani Shirley, która przez pomyłkę trafia do domu rodzeństwa - Mateusza i Maryli Cuthbertów. Życie niekochanej i porzucanej dziewczynki zmienia się diametralnie. Chociaż początkowo nic nie wskazywało na to, że Ania wreszcie znajdzie swoje miejsce na ziemi. Przecież nie była oczekiwanym chłopcem... Jednak dziewczynka swoją żywiołowością, gadulstwem i urokiem, oczarowała Mateusza i Marylę, którzy postanowili ją zatrzymać nie wiedząc, że to będzie najlepsza decyzja w ich życiu.
Tym oto sposobem Ania miała miejsce, do którego mogła wracać, duże pole do wyobraźni oraz przyjaciółkę Dianę. Tylko jedna rzecz nie dawała jej spokoju - Gilbert, który zalazł jej za skórę...

W tym wielkim tomiszczu znajdziecie pięć części, a więc wraz z rozwojem wydarzeń mamy możliwość obserwować jak z...

Małgosia | 2018-02-12

MOŻE DLA NIEKTÓRYCH NAIWNA, DLA MNIE ZAWSZE NAJCUDOWNIEJSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECIŃSTWA, TA CZĘŚĆ I RESZTA CZĘŚCI, DO DZIŚ MYSLĘ, ŻE MAM WSPÓLNY MIANOWNIK
Z BOHATERKĄ:)

CZYTAŁAM DAWNO, TERAZ CHCIAŁABYM BY CZYTAŁA JĄ MOJA CÓRKA

agaw | 2017-12-27
Przeczytana: 1972 rok

To książka, która nauczyła mnie czuć, myśleć i... czytać. Jest chyba jedyną książką do której z przyjemnością wracałam i wracam. Nie wiem co ma w sobie, ale jest jedyna w swoim rodzaju. Kocham ją po prostu. Gdy byłam dzieckiem, młodą dziewczyną nie lubiłam czytać... do czasu gdy moja mama nie podsunęła mi Ani.I tak to się zaczęło ... i trwa do dzisiaj...

Patrycja | 2017-10-06
Na półkach: Przeczytane, Wyśmienite
Przeczytana: 06 października 2017

Jedna z tych książek z dzieciństwa o których się nie zapomina :)

Szarlotka | 2017-04-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

"Ania z Zielonego Wzgórza" to przepiękna książka.Kiedy ją czytałam czułam jakbym
tam była. Ta cudowna książka zawiera zdarzenia przeróżne straszne, pełne troski, smutne i radosne...

Polecam tą książkę tym którzy mają bardzo rozwiniętą wyobraźnię, ale też tym którzy są zainteresowani tą książką.

POZDRAWIAM :]