Ania z Zielonego Wzgórza. Wydanie zbiorcze

Tłumaczenie: Grażyna Szaraniec
Cykl: Ania z Zielonego Wzgórza (tom 1-5)
Wydawnictwo: Bellona
Anne of Green Gables. Anne of Avonlea. Anne of the Island. Anne of Windy Poplars. Anne's House of Dreams
Ania, zielone wzgórze
Daria

Bohaterką cyklu jest Anna Shirley, rudowłosa, obdarzona niesamowitą wyobraźnią dziewczyna. W pierwszej części autorka przedstawia nam perypetie 11-letniej Ani przybywającej z sierocińca na Zielone Wzgórze. Z kolejnych dowiadujemy się o jej codziennym życiu, dorastaniu, poznawaniu nowych przyjaciół, miłościach, radościach i smutkach. Na naszych oczach Ania kończy szkołę, zostaje nauczycielką,...

Na naszych oczach Ania kończy szkołę, zostaje nauczycielką, podejmuje naukę na uniwersytecie i poznaje swoją wielką miłość, Gilberta Blythe'a. A co z tego wynikło przeczytajcie sami.

W eleganckim edytorsko wydaniu – pięć pierwszych i najlepszych tomów klasycznego cyklu o dzieciństwie i młodości rudowłosej dziewczyny, lekturze których od lat towarzyszą radości, smutki i wypieki na twarzach milionów czytelniczek na całym świecie.

W tym zbiorczym wydaniu znajdziecie treści następujących opowieści o Ani (kolejność chronologiczna):
- Ania z Zielonego Wzgórza (Anne of Green Gables)
- Ania z Avonlea (Anne of Avonlea)
- Ania na uniwersytecie (Anne of the Island)
- Ania z Szumiących Topoli (Anne of Windy Poplars)
- Wymarzony dom Ani (Anne's House of Dreams)

Wydanie kolekcjonerskie „Ani z Zielonego Wzgórza” z okładką ze złoceniami doskonale sprawdzi się na prezent!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Patrycja | 2017-10-06
Na półkach: Moje Perełki, Przeczytane
Przeczytana: 06 października 2017

Jedna z tych książek z dzieciństwa o których się nie zapomina :)

agaw | 2017-12-27
Przeczytana: 1972 rok

To książka, która nauczyła mnie czuć, myśleć i... czytać. Jest chyba jedyną książką do której z przyjemnością wracałam i wracam. Nie wiem co ma w sobie, ale jest jedyna w swoim rodzaju. Kocham ją po prostu. Gdy byłam dzieckiem, młodą dziewczyną nie lubiłam czytać... do czasu gdy moja mama nie podsunęła mi Ani.I tak to się zaczęło ... i trwa do dzisiaj...

Małgosia | 2018-02-12

MOŻE DLA NIEKTÓRYCH NAIWNA, DLA MNIE ZAWSZE NAJCUDOWNIEJSZA KSIĄŻKA MOJEGO DZIECIŃSTWA, TA CZĘŚĆ I RESZTA CZĘŚCI, DO DZIŚ MYSLĘ, ŻE MAM WSPÓLNY MIANOWNIK
Z BOHATERKĄ:)

CZYTAŁAM DAWNO, TERAZ CHCIAŁABYM BY CZYTAŁA JĄ MOJA CÓRKA

Szarlotka | 2017-04-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

"Ania z Zielonego Wzgórza" to przepiękna książka.Kiedy ją czytałam czułam jakbym
tam była. Ta cudowna książka zawiera zdarzenia przeróżne straszne, pełne troski, smutne i radosne...

Polecam tą książkę tym którzy mają bardzo rozwiniętą wyobraźnię, ale też tym którzy są zainteresowani tą książką.

POZDRAWIAM :]

katarynka | 2018-03-25