Uczyć się, aby być

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Anna

Raport Faure’a – raport stworzony przez Międzynarodową Komisję do spraw Rozwoju Edukacji powołaną w 1971 roku, której przewodniczył Edgar Faure. Komisja stworzyła raport na podstawie wizytacji 23 krajów, odbyciu 6 sesji, przeprowadzeniu konsultacji z 13 międzynarodowymi organizacjami w czterech międzynarodowych konferencjach. Raport przedłożony został inicjatorowi tego przedsięwzięcia dyrektorowi generalnemu UNESCO René Maheu 18 maja 1972 roku, pod angielskim tytułem: Learning to be. The World of education today on tommorrow. W roku 1975 wydano tekst raportu w języku polskim Uczyć się, aby być. Zawiera on informacje o stanie i potrzebach rozwoju edukacji.
Treść raportu składa się z trzech głównych części

Stwierdzenia – przedstawiającego rozwój i aktualny stan edukacji,
Przyszłości – ukazującej kierunki dalszego rozwoju i reformy,
Społeczności wychowującej – jako współczesnej strategii edukacyjnej

Anna | 2017-04-07
Przeczytana: 1977 rok