Niemieckie Siły Powietrzne w Wielkiej Wojnie

źródło okładki: google

Marcin Kowalczyk | 2019-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2019

"Narodziny"
Książka napisana w 1921 roku przez niemieckich specjalistów od lotnictwa. Reprint wydany na wysokim poziomie edytorskim przez Wydawnictwo Napoleon V.
Do jego elementów należą twarda oprawa, szyty grzbiet i wysokiej klasy kredowy papier.
Publikacja jest pisana przez wielu autorów pod redakcją Georga Paula Neumanna. Dlatego możemy natrafić na różnej klasy rozdziały. Na samym początku przedstawiono organizację i rozwój tej nowej gałęzi uzbrojenia. Część ta dotyczy nie tylko samolotów, ale balonów i sterowców.
Druga połowa książki to wyposażenie i uzbrojenie.
Ostatnią zaś jest wykorzystanie bojowe.
Musimy przyzwyczaić się do specyficznego języka piszących. W większości są oficerowie uczestniczący w działaniach w tamtym okresie. Pisana po zakończeniu konfliktu, książka odzwierciedla też uczucia Niemców, po podpisaniu traktatu wersalskiego. Czytając odczuwamy rozgoryczenie i wielką niesprawiedliwość jaką przepełnieni są piszący. Ich słowa wplata się miejscami...

Morgenes | 2018-08-13
Mat | 2019-03-21