O demokracji, polityce i moralności życia publicznego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Sejmowe
historia
Mateusz

Książka zawiera wybór tekstów Tadeusza Hołówki, znanego działacza politycznego, w czasie I wojny światowej organizującego Polską Organizację Wojskową, przedstawiciela piłsudczykowskiego skrzydła PPS, rzecznika współpracy polsko-ukraińskiej, od 1927 r. naczelnika Wydziału Wschodniego MSZ, w latach 1930-1931 posła na Sejm, przewodniczącego Klubu Poselskiego BBWR, zamordowanego przez nacjonalistów ukraińskich.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: tezeusz.pl