Zażalenie w postępowaniu cywilnym

Wydawnictwo: Wolters Kluwer SA
prawo, postępowanie cywilne
Paweł

Kolejne wydanie publikacji jako jedyne na rynku w sposób kompleksowy i szczegółowy charakteryzuje instytucję zażalenia będącego drugim - obok apelacji - podstawowym środkiem odwoławczym w postępowaniu cywilnym. W książce obszernie omówiono m.in.: usystematyzowane przesłanki dopuszczalności zażalenia, w szczególności - w aspekcie potrzeb praktyki - liczne jej przypadki przewidziane...

W książce obszernie omówiono m.in.:
usystematyzowane przesłanki dopuszczalności zażalenia, w szczególności - w aspekcie potrzeb praktyki - liczne jej przypadki przewidziane ustawowo,
wymagania formalne zażalenia i terminy jego wniesienia,
tok postępowania zażaleniowego w I i II instancji,
rozpoznanie zażalenia i charakter prawny orzeczenia sądu odwoławczego.
W piątym wydaniu uwzględniono ostatnie zmiany nowelizacyjne dotyczące instytucji zażalenia, które weszły w życie 3 maja 2012 r., wprowadzone tzw. dużą nowelą do kodeksu postępowania cywilnego i kształtowaną w związku z nimi judykaturę oraz literaturę naukową.

Adresaci:
Opracowanie adresowane jest przede wszystkim do praktyków, w tym adwokatów, radców prawnych, sędziów oraz aplikantów tych zawodów. Może być przydatne również studentom i pracownikom naukowym wydziałów prawa wyższych uczelni.

źródło opisu: https://www.profinfo.pl/prawo-cywilne/p,zazalenie-...(?)