Malowany człowiek: Księga II

Tłumaczenie: Marcin Mortka
Cykl: Cykl Demoniczny (tom 1.2) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
1 241
1 661
1 209
The Painted Man

Arlen, Leesha i Rojer wierzą, że ludzkość jest w stanie przeciwstawić się otchłańcom. I nie tylko oni, choć jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę. Co noc stają z nimi twarzą w twarz na ubitej ziemi – w naszpikowanym pułapkami Labiryncie. W obronie honoru przodków. Nie szczędząc ofiar i krwi. Arlen, Leesha i Rojer są już dojrzałymi, doświadczonymi przez życie...

Arlen, Leesha i Rojer są już dojrzałymi, doświadczonymi przez życie ludźmi. Odkrywają w sobie umiejętności i moce, które pozwolą im myśleć o próbie zmierzenia się z unicestwiającym świat złem. W krucjacie przeciwko potworom budzącym się do życia każdej nocy połączył ich nieubłagany los.To ostatni dzwonek dla ludzkości, ginącej w szponach opętanych żądzą mordu bestii.

źródło opisu: [Fabryka Słów, 2009]

veinylover | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Jak powiedziałem już przy tomie I - fantasy najwyższych lotów, zasługujące na najwyższe oceny.
Nasi trzej główni bohaterowie w końcu spotykają się i staczają walkę, stanowiącą przełom dla wylęknionej ludzkości.
Akcja trzyma w napięciu cały czas i odnosi się wrażenie, że w książce nie pada ani jedno niepotrzebne słowo rozmydlające akcję.
Wspaniała książka. Nie mam słów uznania.

(Moje refleksje skojarzeniowe: z książki dowiadujemy się, że cywilizacja zachodnia jest tchórzliwa i odważnych ludzi w niej ze świecą szukać, natomiast Arabusy są odważne, wręcz nieustraszone, ale i zdradliwe. Kto tego nie widzi w tej książce niech podniesie paluszek do góry)

Beata | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

I po co zaglądałam do tego cyklu – wpadłam po uszy i nie mogę oderwać się od czytania! Niesamowicie wciągająca powieść fantasy. Bohaterowie dorośli. Miłość, radość, rozpacz, zdrada i ból wykuwają ich na nowo. Każde z nich podejmuje walkę w tym okrutnym świecie. Okrucieństw dopuszczają się nie tylko otchłańcy - mordercze demony, największym bestialstwem często wykazują się ludzie. Arlen, Leesha i Rojer odkrywają w sobie moce do walki ze złem. Ale czy w tej walce nie stracą swego człowieczeństwa… Muszę szybko to sprawdzić w następnym tomie:) Naprawdę polecam powieść wszystkim czytelnikom!

Blasphemer | 2016-10-30

Jest dużo lepiej niż w pierwszej części!
To tak na dzień dobry. ‘Księga II’ wywarła na mnie jeszcze lepsze wrażenie niż jej zacna poprzedniczka. Ta część „żyje”! Tu jest praktycznie non-stop niesamowita akcja, i pomimo przeskoków autora przez kolejne lata Plagi, wszystko jest doskonale umiejscowione. Każdy najdrobniejszy szczególik książki ma swoje idealnie dopasowane miejsce w szeregu. No i wreszcie dowiedziałem się skąd się wziął tytuł tego tomu.
A już rozdział „Bitwa o Zakątek Drwali” to jest fenomenalne zwieńczenie tej kapitalnej książki!
No, jeśli kolejne części ‘Cyklu Demonicznego’ będą trzymać poziom ‘Malowanego człowieka”, to kroi mi się czytelnicza uczta w pełni tego słowa znaczeniu!

Villiana | 2015-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2015

Po fascynującej części pierwszej nie mogłam się wprost oprzeć i od razu sięgnęłam po kolejny tom Malowanego Człowieka. Po prostu musiałam się dowiedzieć, co będzie dalej.

Absolutnie nie jestem zawiedziona, całość była fenomenalna, ale jak dla mnie odrobinę słabsza od części pierwszej, chyba tylko i wyłącznie przez to, że bardzo lubię dziecięce i młodzieżowe postacie w literaturze, a tutaj mamy już do czynienia z dojrzałymi ludźmi (no może poza Rojerem, aczkolwiek w świecie, gdzie małżeństwa i rodziny są zakładane już nawet w wieku 13 lat, to Rojer jak na tamtejsze standardy to już prawie staruch :)).

Jest to naprawdę dobra kontynuacja, główny bohater przeżywa wewnętrzną przemianę (chyba nie tylko raz), masę różnych emocji, które zaczynają go kształtować i w końcu dowiadujemy się, skąd tytuł książki oraz dlaczego Arlen podejmuje takie a nie inne decyzje odnośnie swojego życia.

Wreszcie losy głównych postaci splatają się ze sobą, na co czekałam niecierpliwie, cały czas...

Fene | 2014-06-22

Bardzo wciągająca, jak dla mnie bardziej niźli pierwsza część. Na dowód tego mogę powiedzieć, iż przeczytałam ją w jeden dzień :) Szkoda tylko, że tak wiele o Arlenie zostało pominięte. Również zirytowało mnie to, co stało się w czasie podróży z Leeshą, aczkolwiek książkę uważam za godną uwagi :)

Canis | 2016-12-26
Przeczytana: 17 grudnia 2016

Druga część na pewno mnie nie zawiodła, a nawet okazała się lepsza niż pierwsza. Wniosła trochę więcej akcji, pomimo swoich mało obszernych rozmiarów (w porównaniu z pierwszym tomem). Cieszę się, że w końcu opowiadania prowadzone z perspektywy naszych głównych bohaterów połączono w jedną całość, czekałam na to od kiedy zaczęłam czytać ten cykl. Bardzo zaskoczyła mnie zmiana Arlena, z początku byłoby mi ją trudno zaakceptować, lecz z czasem stwierdziłam, że wyszło to na jego korzyść. Scena bitwy rozegrana pod koniec powieści dała mi nadzieję, że kontynuacja okaże się równie dobra i mam przeczucie, że takich potyczek będzie o wiele więcej. Krótko mówiąc - "Malowany człowiek" to rasowa fantastyka na bardzo dobrym poziomie zarówno jak chodzi o fabułę, jak i o kreację bohaterów i wartką akcję. Polecam gorąco.

Aga | 2010-07-29
Przeczytana: 15 października 2014

Powinni wprowadzić zakaz sprzedaży takich książek, bo jak się zacznie czytać, to nie ma szans się oderwać ;) Po co jeść, po co spać, nie mówiąc już o obowiązkach, kiedy ma się w ręku taką lekturę ;)
Pierwszej części ustępuje jedynie objętością, za to więcej jest akcji, scen walki i odwagi. Wciąga od pierwszej strony i mocno trzyma, aż do ostatniej. Nie pozostało nic innego jak lecieć do księgarni po "Pustynną włócznię" :)

Agata | 2014-06-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Rewelacyjna kontynuacja Malowanego Człowieka. Wreszcie drogi bohaterów krzyżują się. Są oni już dojrzali i pragną czegoś więcej od swojego życia. Mimo zderzenia z brutalną rzeczywistością, nie poddają się. Akcja nabiera tempa. Zwięzłe i rzeczowe opisy walki nie nużą. Sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko i chce się o wiele więcej! Już nie mogę się doczekać, by przeczytać kolejne tomy. Polecam!

Druga księga "Malowanego człowieka" trzyma poziom poprzedniczki. Akcja galopuje i trzyma w napięciu.

Arlen, Leesha i Rojer dorośli, a ich losy się połączyły. Wyjaśniło się również to, kim jest ten tytułowy malowany człowiek (chociaż już czytając pierwszą księgę powoli się tego domyślałam). Charaktery głównych bohaterów rozwinęły się wraz ich doświadczeniem życiowym, co uważam za atut - dzięki temu te postaci są bardziej wiarygodne.

Pozostaje mi tylko zapolować w bibliotekach na kolejny tom, czyli "Pustynną włócznię" i dalej zagłębiać się w tę historię.

Polecam.

Juanhijuan | 2015-06-01
Przeczytana: 02 maja 2015

„Malowany Człowiek” w orginalnym wydaniu jest jednotomową powieścią. W Polsce natomiast książka została podzielona na dwa tomy. Muszę przyznać, że po świetnym pierwszym tomie nie spodziewałem się aż tak dobrego kolejnego, co było niezmiernie miłą niespodzianką. Oczywiście ciężko jest dokonać takiego porównania bo jak wspominałem książka stanowi całość, a tylko w naszym kraju zostala podzielona na dwa tomy, pewnie ze względu na to, że tak gruba książka mogłaby zdecydowanie odstraszyć potencjalnych kupców. Z drugiej strony mamy podwójny zarobek...
W pierwszym tomie zasadniczo poznajem naszych, troje bohaterów: Arlena, Leeschę oraz Rojera. Ze względu na to, że pierwszą książkę pochłonąłem zaledwie w kilka wieczorów byłem bardzo ciekaw jak potoczą się dalosze losy naszych bohaterów.
Jak pamiętamy z końcówki pierwszego tomu Arlen zostaje porzucony na pustyni przez swojego „przyjaciela” Jardira i jego kompanów by tam dokonał swojego żywota... i rzeczywiście jak sam zaznacza tego dnia...