Bestiář

Wydawnictwo: Motto
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czeski
lbadura

Barbara Nesvadbová se vrací k hrdince Řízkařů, mladé novinářce Karle, která řeší další milostné trable a vážné i humorné problémy s muži. Kolize, které ji potkají, řeší po svém a muži se často ani nestačí divit. Neboť - jak praví hrdinka - bestií se žena nerodí, bestií se stává.

źródło opisu: http://www.motto.cz/bestiar-1/

źródło okładki: http://www.motto.cz/bestiar-1/

lbadura | 2017-04-06
Przeczytana: 26 marca 2017

Jakiś czas temu udało mi się zdobyć tą książkę w firmie audiobooka. Chciałem posłuchać czegoś innego niż Viewegha. Coś lekkiego, rozrywkowego i krótkiego, no i po czesku. Jakoś padło na tą książkę.
Faktycznie, muszę przyznać, że Nesvadbova trochę pisze w stylu Viewegha. Przynajmniej mnie się tak wydaje. Książka to połączenie komedii z tragedią. Sam tytuł jest bardzo ciekawy, polskie tłumaczenie słowa "Bestiař" to "bestiariusz". Przyznam, że musiałem trochę poszperać w internecie aby znaleźć prawdziwe znaczenie tego słowa, bo oprócz tego że ewidentnie kojarzyło mi się z bestią nie wiedziałem co ono dokładnie może oznaczać. Nie ukrywam, że oryginalny tytuł przyczynił się do tego że sięgnąłem po tą książkę.

Mottem książki jest następujące stwierdzenie: "kobieta nie rodzi się bestią, ona się nią staje".

Główna bohaterka książki, dwudziestokilkuletnia dziennikarka, Karla opisuje w "bestiariuszu" swoje przygody miłosne. Główni bohaterowie bestiariusza to mężczyźni, bestie....

Na półkach