Medical Microbiology
8320031540
zdrowie, medycyna

Autorzy podręcznika, profesorowie Kayser, Bienz, Eckert i Zinkernagel, to wieloletni doświadczeni wykładowcy mikrobiologii i immunologii na wydziale lekarskim uniwersytetu w Zurychu. Profesor Zinkernagel za swoje osiągnięcia w dziedzinie immunologii dostał w 1996 roku nagrodę Nobla. Publikacja zawiera zwięźle ujęte, a jednocześnie szczegółowe informacje o bakteriach, wirusach, grzybach i pasożytach oraz ich chorobotwórczości i znaczeniu w medycynie. Uwzględnia nową klasyfikację drobnoustrojów. W książce podkreślono rolę nowoczesnych metod diagnostycznych, chemioterapii, a także profilaktyki zakażeń układowych i narządowych. Kolorowe schematy, liczne iliustracje i tabele ułatwią studentom medycyny samodzielne przygotowanie się do zajęć i egzaminów.

źródło opisu: z okładki

kasia | 2015-12-10