Kicia Kocia majsterkuje

Wydawnictwo: Media Rodzina
Danae

Kolejna część przygód kotki, którą pokochały przedszkolaki i ich rodzice. Kicia Kocia spędza cały dzień z dziadkiem. Dziadek ma zawsze wspaniałe pomysły! Tym razem postanawiają wspólnie zbudować… szafkę dla babci. Kicia Kocia dowie się przy okazji wielu pożytecznych rzeczy.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1437/Kicia-Kocia-majsterkuje

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1437/Kicia-Kocia-majsterkuje

nieperfekcyjnie | 2018-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Tym razem tytułowa bohaterka spędza czas z dziadkiem, który postanawia zbudować szafkę na konfitury babci. Wraz z Kicią Kocią przygotowują wszystkie potrzebne rzeczy, zabierając się do pracy. Nawet Kicia Kocia może przyczynić się do powstania szafeczki...

Sprawianie radości innym jest bardzo ważne - nic tak nie raduje jak czyjś uśmiech. Do tego wspólna praca daje wiele korzyści, które można przekuć w zabawę i naukę.

Kicia Kocia jest bohaterką uwielbianą przez ogrom dzieci, co jest chyba najważniejsze. Mnie osobiście nie urzeka i nie do końca rozumiem jej fenomen, ale nie jest to seria dedykowana dorosłym, dlatego nie muszę tego pojmować - grunt, że dzieciaczki są zadowolone.

Historyjki są bardzo proste, niekoniecznie okraszone morałem, co chyba najbardziej mi przeszkadza. Można wynieść wartościowe treści z kontekstu czy po wspólnej rozmowie, aczkolwiek wydaje mi się, że małym dzieciom trzeba pisać pewne rzeczy prosto z mostu. Jednak małym czytelnikom niekiedy wystarcza...

asiatworzy | 2018-06-21

Nie wiem, co ta kotka w sobie ma, że dzieci tak ją lubią!
Krótka historia, proste ilustracje, a Syn chce, żebym czytała przygody Koci każdego wieczoru.
Podoba się nam, bo nie jest udziwniona, przeładowana. Długość też taka akurat na szybką lekturę przed snem.

Linka | 2018-12-01
EddieGrey | 2018-11-05