Klatka piersiowa i barki

Wydawnictwo: Aha!, Wydawnictwo JK
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Esentia Chest & Shoulders. An intensive 6-week Program
zdrowie, medycyna

Chcesz mieć imponującą klatę? Popracuj nad plecami! Sekretem silnej klatki piersiowej jest uzyskanie harmonijnie rozwiniętego górnego tułowia. oznacza to wykonywanie takiej samej liczby ćwiczeń, zestawów i powtórzeń na klatkę piersiową i plecy. A co z mięśniami barków (naramiennymi)? Pracę nad nimi trzeba również dobrze wkomponować w całość treningu. Autor pokaże ci, jak realizować...

Chcesz mieć imponującą klatę? Popracuj nad plecami!

A co z mięśniami barków (naramiennymi)? Pracę nad nimi trzeba również dobrze wkomponować w całość treningu. Autor pokaże ci, jak realizować 6-tygodniowy program treningu, by stworzyć większą, potężniejszą i atrakcyjniejszą muskulaturę górnego tułowia.

- Jak zbudować wspaniałe mięśnie bez kontuzji.
- Jak uzyskać zabójcze mięśnie brzucha, ćwicząc klatkę piersiową.
- Jak rozciągać się, by wspomóc wzrost mięśni.
- Jak krótkie treningi i optymalnie dużo odpoczynku sprawią, że będziesz mieć świetną sylwetkę.
- jakie jedzenie pomaga, a jakie przeszkadza w treningu.

Mariusz Brząkalik | 2016-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2016

Nie wiem za bardzo czym dokładnie powinienem się kierować przy ocenianiu tego typu wydawnictwa. Nikt o zdrowych zmysłach nie oczekuje po nim kwiecistego języka, albo wyszukanych metafor, czy artystycznych fotografii. Natomiast wszyscy liczą na skuteczność, więc może na tym się skoncentruję.

Jaka zatem jest skuteczność przedstawionego tutaj programu treningowego? Moim zdaniem spora. Jestem w trakcie piątego tygodnia choć ciężko mówić o jakichś bardzo spektakularnych efektach, to takowe jednak są i to zauważalne. Dla kogoś kto siłownię co najwyżej mijał w drodze do szkoły - jak autor tej recenzji - to bardzo dużo. Język jest przystępny, została też w podstawowy sposób wyjaśniona mechanika poszczególnych mięśni i jej wpływ na rozwój tychże.

Osoba, która trenuje od dłuższego czasu nie znajdzie tutaj nic ciekawego, ale jeżeli ktoś zaczyna dopiero dbać o swoją sylwetkę, to książka ta jest bardzo dobrym i efektywnym wprowadzeniem.

wipptal | 2016-08-09
Miechu | 2016-04-11