Przystanie ciepłych wiatrów

Wydawnictwo: Studio Reklamy "erzet"
sport
juraszczyk

"Powojenne dzieje sportu żeglarskiego i bojerowego na Warmii i Mazurach nie zostały dotąd w pełni opracowane. Dlatego też propozycja Marka Siwickiego jest ze wszech miar oczekiwaną, bo wypełni dotychczasową lukę. Mocną stroną monografii jest część dokumentacyjna. Najlepiej świadczą o tym liczne przypisy źródłowe. Autor przeprowadził kwerendę w archiwach, instytucjach i organizacjach. Dotarł do dokumentów i ważnych materiałów. Wykazał źródła drukowane normatywne, a także liczne artykuły prasowe. Mocną stroną pracy okazały się relacje ustne z zawodnikami, szkoleniowcami i działaczami."

źródło opisu: Studio Reklamy "erzet" 2014

źródło okładki: zdjęcie autorskie