Narzędzia, protezy i szwy chirurgiczne

zdrowie, medycyna

Krzysztof Bielecki specjalista chirurgii ogólnej. Jest kierownikiem Kliniki Chirurgii Ogólnej w CMKP i od 1981 roku jej ordynatorem. Główne zainteresowania naukowe to patofizjologia w chirurgii oraz rozpoznawanie i leczenie chorób przewodu pokarmowego. Od 48 lat jest nauczycielem akademickim. Przez cały okres swojej pracy zawodowej jest wierny zasadzie, iż najlepszą metodą w procesie nauczania jest bezpośredni kontakt mistrz uczeń. Kieruje się naczelnymi zasadami humanizmu szacunkiem dla każdego człowieka i umiłowaniem bliźniego. Pasją Profesora jest klinika, którą uważa za najprzytulniejsze miejsce na ziemi. Poza pracą zawodową odnajduje satysfakcję śpiewając w chórze partie barytonu oraz prowadząc wakacyjne spływy kajakowe dla dorosłych i młodzieży. W podręczniku zebrano najważniejsze informacje dotyczące warsztatu pracy każdego chirurga. Autorami poszczególnych rozdziałów są wybitni znawcy z różnych specjalności chirurgicznych. W zwięzły sposób omówiono narzędzia, protezy i technikę szycia charakterystyczne dla reprezentowanej przez każdego Autora specjalności. znaczna część informacji może być z powodzeniem wykorzystana przez każdego chirurga niezależnie od wykonywanej specjalności. Książka jest tak skonstruowana, że informacje i wiedza zawarte w poszczególnych rozdziałach tworzą jedną całość CHIRURGIę. Tak jak to przed laty bywało. Po 13 latach od pierwszego wydania można stwierdzić z pełną satysfakcją, że publikacja spełniła swój cel, czego dowodem było i jest zapotrzebowanie na wznowienie niniejszego opracowania. zawartość podręcznika została unowocześniona adekwatnie do potrzeb współczesnej chirurgii. Książka jest rekomendowana jako ważne narzędzie dydaktyczne w procesie studiów specjalizacyjnych.