Podręcznik zawiera w zasadzie całość zagadnień współczesnej psychiatrii, wraz z większością osiągnięć w tym zakresie na przełomie wieków. Autorami są wybitni brytyjscy badacze i klinicyści prezentujący najbardziej aktualne podejście do wielu zagadnień patogenetycznych, klinicznych i terapeutycznych. Nowoczesny sposób przedstawienia informacji sprawia, że podręcznik może mieć istotne znaczenie dla celów szkoleniowych. Celem wydawnictwa jest uwzględnienie m.in. klasyfikacji ICD-10, która pomimo pewnych niedoskonałości obowiązuje w państwach europejskich.

wildfemale | 2010-10-01
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać

Interesująca propozycja wydawnicza, zwłaszcza, że mamy mało podręczników psychiatrii na polskim rynku. Książka jest aktualna, ale osadzona w brytyjskich realiach. Pozytywnie zaskakuje także dobór tematów (antypsychiatria, genetyka w psychiatrii, krytyczna ocena publikacji naukowych). Poważne zastrzeżenia mam jedynie do tłumaczenia. Książkę tłumaczyła grupa ludzi, którzy jakby zupełnie nie znali się na zagadnieniach, o których przyszło im pisać. Sytuację pogarsza fakt, że klan Rybakowskich również niekompetentnie podszedł do redakcji naukowej i nie wygładził tych niedociągnięć. W rezultacie książka może być czytana jako ciekawostka, ale na poważne źródło się nie nadaje.

ad_operam | 2014-07-23
Chaoticreader | 2016-11-20