Danse Macabre: Antologia twórczości przerażającej

Danse Macabre: Antologia twórczości przerażającej
antologia, horror,
horror
bookszop

DANSE MACABRE to nietypowa antologia. Nie jest ona jedynie zbiorem opowiadań, ale antologią różnych gatunków literacko-pla stycznych, oprócz opowiadań są tu komiksy, scenariusze filmowe, dramaty sceniczne, wiersze, ilustracje, a nawet w tym wydaniu FILM ! Wszystko w tematyce grozy. Autorzy prac to w znacznej mierze debiutanci, których wyłoniliśmy poprzez konkurs literacko-plastyczny ogłoszony na stronie www.polskihorror.pl i w branżowych portalach. Spośród 117 prac, które wpłynęły w 2008 roku jury, złożone z wybitnych postaci świata horroru (w składzie: Marek Piestrak, Łukasz Orbitowski, Iza Szolc) wybrało z każdej kategorii najciekawsze prace, które publikujemy w tej antologii jako nagrodę owego konkursu.

W publikacji znajduje się także reżyserska wersja filmu krótkometrażowego pt. OPERACJA JASNOWIDZ, w reżyserii Pawła Jóźwiaka-Rodana zdobywcy kilkunastu nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. Film opowiadającego o dziewczynie, która trafia na ślad przerażającej historii swojej nieżyjącej mamy z czasów PRL-u.

Strona internetowa: www.polskihorror.pl

źródło opisu: https://books.google.pl/books/about/Danse_Macabre.html