Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Upiora z Teatru

Okładka książki Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Upiora z Teatru Erwin Vicki
Okładka książki Scooby-Doo! i Ty: Na tropie Upiora z Teatru
Erwin Vicki Wydawnictwo: Siedmioróg Seria: Scooby-Doo! i Ty literatura dziecięca
literatura dziecięca
Scooby-Doo! i Ty
Scooby-Doo! and You: The Case of the Theater Phantom
Siedmioróg
2009-01-01
2009-01-01
Adam Zabokrzycki
scooby-doo detektywi zagadka upiór

Scooby-Doo, a tak naprawdę Scoobert "Scooby" Dooby Doo, to psi bohater, który bawi dzieci od pokoleń. Tchórzliwy, gadający dog niemiecki jest członkiem Tajemniczej Spółki, w której skład wchodzą Norville Rogers (Kudłaty),Velma Dinkley, Fred Jones oraz Daphne Blake. Przyjaciele rozwiązują mroczne zagadki dowodząc, że tak naprawdę potwory nie istnieją - za każdą straszną zagadką stoją ludzie (czyli tak na dobrą sprawę to ludzie są potworami😉🤣). Scooby stał się na tyle popularnym i lubianym dziecięcym bohaterem (osobiście uwielbiam Scooby'ego, jego przygody były moimi ulubionymi bajkami, po które sięgam do dziś - z dziećmi bądź sama - i to zarówno śledząc ich poczynania na ekranie jaki i na papierze),że doczekał się mnóstwa różnych ekranizacji oraz książkowych wersji. Seria "Scooby-Doo i Ty" należy do jednej z moich ulubionych książkowych dziecięcych serii. Moi synowie potwierdzają to zdanie😉

Młodzi detektywy z Tajemniczej Spółki zostali zaproszeni na uroczyste otwarcie sezonu w nowo odrestaurowanym Teatrze Wielkim. Długo wyczekiwany spektakl nie zdążył się jednak rozpocząć, kiedy we foyer pojawił się upiór! Niedoszli widzowie uciekli z przerażeniem. Nie ma im się co dziwić! Ten upiór już kiedyś straszył i pokazał wielbicielom teatru i jego aktorom na co go stać! Czyżby więc nowo odrodzonej instytucji groziło natychmiastowe zamknięcie? Przyszłość teatru leży w rękach Tajemniczej Spółki i jej zdolności do demaskowania tragedii i upiorów wyłaniających się z przeszłości. I od Twojej pomocy!

Fabuła książki zapowiada kryminalną zagadkę, mroczną tajemnicę i dobrą zabawę. Zabawa staje się jeszcze fajniejsza, gdy okazuje się, że zostaniemy jej aktywnymi uczestnikami... Drodzy rodzice, drodzy pozostali dziecięcy i dorośli czytelnicy, seria "Scooby-Doo i Ty!" to seria interaktywnych książek, które są adresowane do najmłodszych wielbicieli powieści kryminalnych (myślę, że to książki dla dzieci 9+),którzy pragną aktywnie uczestniczyć w zagadkowych dochodzeniach i samemu stać się detektywem. Przystępując do lektury tych książek musicie uzbroić się w ołówek, notatnik, szeroko otwarte oczy, czujne zmysły oraz otwarty umysł, bowiem sami będziecie prowadzić śledztwo. Oczywiście z pomocą i podpowiedziami członków Tajemniczej Spółki.

Któż z nas nie marzył, żeby zostać detektywem? Rozwiązywać trudne zagadki, łapać przestępców a przy tym dobrze się bawić? Książki z serii "Scooby-Doo i Ty" umożliwiają to wszystko w bezpieczny i jednocześnie ekscytujący sposób. Bo przecież czytanie książek jest niesamowitą przygodą😉. W tym tomie na czytelników czeka mroczna zagadka upiora z teatru. Spotykamy Tajemniczą Spółkę w barze, tuż po tym jak rozwiązali tę właśnie sprawę. Velma i pozostali zapraszają cię do stolika i z ich małą pomocą (w tym tomie pomoc uzyskasz na podstawie notatek Daphne) spróbujesz samodzielnie rozwiązać tę mroczną i zawikłaną sprawę. Śledząc notatki Daphne poznajesz podejrzanych, znajdujesz tajemnicze ślady a reszta członków Tajemniczej Spółki co jakiś czas podsunie Ci trop w postaci przydatnych pytań i uwag. I właśnie tu będziesz potrzebował swojego detektywistycznego ekwipunku - notesu i ołówka. Będziesz w nim zapisywał odpowiedzi na pytania zadane przez swoich "współpracowników". Żeby było Ci łatwiej Daphne zaznaczyła specjalnymi znakami miejsca w tekście, w których pojawiają się podejrzani i ważne ślady. Dzięki temu możesz poczuć się jak prawdziwy detektyw i spróbować samodzielnie rozwiązać tę zagadkę. Satysfakcja jest tym większa, gdy okazuje się, że Wam się udało i prawidłowo wskazaliście sprawcę całego zamieszania. Na końcu książki znajdziecie wyjaśnienie zagadki, więc gdyby Wam się jednak nie udało dowiecie się, na co mieliście zwrócić uwagę i za jakimi śladami podążyć. Przy tej książce dobra zabawa jest gwarantowana!

"Scooby-Doo i Ty: Na tropie upiora z teatru" to 18 tom serii. Książki można czytać w dowolnej kolejności, tomy nie łączą się ze sobą, każda część stanowi osobną historię.

Książkę mogę polecić wszystkim: dzieciom i dorosłym, dzieciom, którzy czują się jak dorośli oraz dorosłym, którzy wciąż pozostają dziećmi😁. To dobra lektura bez względu na wiek i zainteresowania, bo Scooby i Tajemnicza Spółka zawsze zachwyca. No i Ty w roli detektywa... Taka paczka jest nie do pokonania!

Książka dla dzieci powyżej 9 roku życia.

• Bajki
  • Do nabycia