sport, biografie sportowców
Karolina

Zastępowałem emocje picia endorfinami, ubierałem buty biegowe i wychodziłem z domu. Biegałem z zerwanym ścięgnem Achillesa, z biegunką, w gorączce. Inni się zatrzymują. Mają idealne usprawiedliwienie. Ciężko znaleźć kogoś, kto powie: – Biegnij, przełam to! A ja uważam, że trzeba przekraczać siebie. Bo ludzki organizm nie jest do końca zbadany. To jakieś domysły lekarzy, że możemy tyle i ani trochę więcej. Z przyjemnością im zaprzeczam.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

Piotr_abc | 2017-04-09

Lubię literaturę faktu a ta historia jest niesamowita. Książka opowiada o człowieku który wyszedł z nałogu alkoholizmu i dokonał w dyscyplinie biegów rzeczy niemożliwych. Jego niezłomność, trwanie w postanowieniu bycia trzeźwym i zaszczepianie tej idei innym spowodowały, że przebiegł z rzędu 366 maratonów w ciągu 1 roku!!! Mało tego robił to po pracy jaką wykonywał codziennie w swoim gospodarstwie!!! Wyczyn ten trafił do księgi Guinnessa. Dodatkowo swoimi biegami zaraził innych mieszkańców swojej wioski i wiele osób dzięki niemu zaliczyło swój pierwszy w życiu maraton. No i aż się nie chce wierzyć, to nie koniec planów sportowych Pana Ryszarda, jest kolejny projekt, ale to nie każdy już sobie sam przeczyta.
Książka napisana prostym językiem, dobrze się czyta. To czego dokonał Pan Ryszard w swoim życiu osobistym i sportowym zasługuje na pełne uznanie i szacunek. Polecam wszystkim tą książkę.

Ewelina Jańska | 2017-07-29
Na półkach: Posiadam