Nadciśnienie tętnicze. Walka z cichym zabójcą

Wydawnictwo: Astrum
zdrowie, medycyna

Inne wydania

Poradnik przeznaczony dla tych, którzy mają kłopoty z nadciśnieniem tętniczym. Autor podkreśla ważność częstej kontroli ciśnienia krwi. Jego zdaniem nadciśnienie tętnicze lekko podwyższone nie powoduje na ogół żadnych dolegliwości, w związku z czym przez długi czas może pozostawać nie zauważone. Stwierdza jednak, iż już we wstępnych fazach choroby skrycie rozwijają się narządowe powikłania nadciśnienia. zachęca więc do mierzenia ciśnienia i dbałości o własne zdrowie przez zmianę trybu życia, ograniczenie spożycia soli i używek, redukcję nadwagi itp.