Serce - Seria Diagnostyka Obrazowa Przypadki Kliniczne

zdrowie, medycyna

Diagnostyka Obrazowa Przypadki Kliniczne Książki z tej serii przeznaczone są dla rezydentów, lekarzy przygotowujących się do egzaminu specjalizacyjnego i praktykujących radiologów. Każdy tytuł z serii podzielony jest na trzy rozdziały, różne pod względem trudności interpretacyjnej i/lub częstości występowania danego przypadku w praktyce klinicznej. Pierwszy rozdział nazwany Runda wstępna charakteryzuje się niewielką trudnością interpretacyjną i jest przeznaczony dla rezydentów specjalizujących się w radiologii. Kolejny rozdział Krytyczne spojrzenie wymaga poszerzonej wiedzy i doświadczenia klinicznego. Trzeci rozdział nazwany Próba sił jest przeznaczony dla wykładowców i praktykujących radiologów, którzy zapewne z łatwością potrafią opisać przedstawione na zdjęciach patologie i przypisać im prawdopodobne rozpoznanie. Opisane przypadki zachęcają do dyskusji i pobudzają zdolność medycznego rozumowania.