Wielkopolski Park Narodowy. Przewodnik

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Wielkopolski Park Narodowy. Przewodnik
8221002048

Przewodnik opisujący teren Wielkopolskiego Parku Narodowego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-04-02

Ta książka wydana została na początku lat osiemdziesiątych minionego wieku i ma już swoje lata. Dziś przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które trochę znają już teren Wielkopolskiego Parku Narodowego. Trzeba pamiętać, że różne dane podane w książce pochodzą z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Mapy też częściowo straciły ważność. Przewodnik ten jednak zasługuje na naszą uwagę.
Warto tę książkę przeczytać? Czy czegoś ciekawego można się z niej dowiedzieć? Warto po nią sięgnąć, wybrać się z nią do Parku i można dzięki niej uzyskać wiele ciekawych oraz interesujących informacji o terenie, po którym się poruszamy. Książka rozpoczyna się wstępem od autora tekstów Franciszka Jaśkowiaka. Po nim ogólne informacje o parkach narodowych i duża cześć ogólna o Wielkopolskim Parku Narodowym. Następnie opisane zostały znakowane szlaki turystyczne Parku. Po tejże części zakończenie, spis ilustracji i skorowidz-informator opracowany przez Pawła Andersa....

Fred | 2017-04-22
Na półkach