Nadciśnienie tętnicze. Vademecum lekarza praktyka

Wydawnictwo: Czelej
zdrowie, medycyna

Prowadzone w ostatnich latach badania nad nadciśnieniem tętniczym spowodowały wzrost liczby publikacji dotyczących badań epidemiologicznych, klinicznych i eksperymentalnych. ze względu na szerokie rozpowszechnienie nadciśnienia tętniczego w dorosłej populacji, lekarze szczególnie często spotykają się z nim w swojej codziennej praktyce. Ponadto w terapii nadciśnienia tętniczego dokonuje się stały postęp, wyrażający się wprowadzeniem nowoczesnych metod diagnostycznych i nowych grup leków hipotensyjnych. To wszystko powoduje duże zapotrzebowanie na książki dotyczące powyższej problematyki. Taką pozycją jest Nadciśnienie tętnicze. Vademecum lekarza praktyka . Książka składa się z dwóch części: diagnostyki i leczenia. Przedstawiono w niej w zarysie najważniejsze informacje dotyczące diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego, dostosowane do najnowszych wytycznych. Jest ona przeznaczona przede wszystkim dla lekarzy praktyków i być może ułatwi podejmowanie konkretnych decyzji diagnostycznych i terapeutycznych.

Chaoticreader | 2016-11-20