Harrison. Neurologia w medycynie klinicznej. Tom II

Wydawnictwo: Czelej
zdrowie, medycyna

Książka zawiera najbardziej aktualne wiadomości dotyczące neurologii klinicznej oraz dostarcza wyczerpującej wiedzy na temat klinicznie ważnych zagadnień dostosowanych do potrzeb praktykującego internisty, przy zachowaniu patofizjologicznego i terapeutycznego punktu widzenia, typowego dla Harrisona. W tomie I omówiono zagadnienia ogólne, takie jak patogeneza chorób neurologicznych, podejście do pacjenta z chorobą neurologiczną oraz neuroobrazowanie, a także objawy kliniczne chorób neurologicznych, m. in. bóle głowy, krzyża i karku, afazję, zaburzenia pamięci i inne zaburzenia wyższych czynności mózgowych, ostre stany przymglenia i śpiączkę, zawroty głowy i omdlenia oraz zaburzenia równowagi i chodu. Dalsze rozdziały zostały poświęcone chorobom ośrodkowego układu nerwowego (oun), takim jak: napady padaczkowe i padaczka, choroby naczyniowe mózgu, choroba Alzheimera i choroba Parkinsona, zaburzenia ataktyczne oraz stwardnienie zanikowe boczne i inne choroby neuronu ruchowego. W tomie II przedstawiono kolejne choroby oun, m.in. nerwoból nerwu trójdzielnego, porażenie Bella i zaburzenia innych nerwów czaszkowych, choroby rdzenia kręgowego, pierwotne i przerzutowe guzy układu nerwowego, neurologiczne zespoły paranowotworowe, stwardnienie rozsiane, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz choroby pionowe. zamieszczono również szczegółowe wiadomości na temat chorób nerwów obwodowych i mięśni, zespołów przewlekłego zmęczenia, zaburzeń psychiatrycznych oraz alkoholizmu i uzależnienia od leków. Na końcu znajduje się indeks, a także pomocny do nauki zestaw pytań i odpowiedzi. Przejrzysty układ tej publikacji z wyróżnionymi innym tłem wiadomościami na temat leczenia omawianych chorób oraz podejścia do pacjenta, wraz z licznymi tabelami, schematami oraz kolorowymi zdjęciami znacznie ułatwia dostęp do potrzebnych informacji.

Chaoticreader | 2016-04-30
PaulinaopielA | 2014-12-03