Techniki chirurgiczne w okulistyce: Chirurgia zaćmy

Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner
zaćma chirurgia oka
zdrowie, medycyna

Marta Misiuk-Hojło - red. polskiego wydania. 1. Wstęp i zagadnienia ogólne 2. Narzędzia, urządzenia oraz zespół operacyjny 3. znieczulenie w operacji zaćmy 4. Przygotowanie do zabiegu 5. Lokalizacja rany i sposób jej wykonania 6. Wiskoelastyki 7. Kapsuloreksja i problemy z torebką 8. Hydrodyssekcja 9. Usuwanie jądra 10. Irygacja i aspiracja ac11. Wszczepianie soczewki-współczesność i historia...

Marta Misiuk-Hojło - red. polskiego wydania.
1. Wstęp i zagadnienia ogólne 2. Narzędzia, urządzenia oraz zespół operacyjny 3. znieczulenie w operacji zaćmy 4. Przygotowanie do zabiegu 5. Lokalizacja rany i sposób jej wykonania 6. Wiskoelastyki 7. Kapsuloreksja i problemy z torebką 8. Hydrodyssekcja 9. Usuwanie jądra 10. Irygacja i aspiracja ac11. Wszczepianie soczewki-współczesność i historia 12. Opieka pooperacyjna 13. Przypadki złożobe-postępowanie i informacje dodatkowe 14. Postępowanie przy powikłaniach 15. Wymiana soczewki (także refrakcyjna wymiana soczewki) 16. Aberrometria czoła fali (wavefront) a chirurgia zaćmy