Gra w Króla 5

Tłumaczenie: Michał Żmijewski
Cykl: Gra w Króla (tom 5)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Ousama Game
komiksy

Wszystko zaczęło się od dziwnego maila, którego nadawca tytułował się „królem”... Nadszedł czas wstrząsającego zakończenia dramatu!!!
Uczniowie klasy 1B giną jeden za drugim. Pozostało ich zaledwie dziesięcioro, a nadzieję dodatkowo odbiera im wiadomość, że nawet Nobuakiemu nie udało się uniknąć kary... Kto ocaleje, a kto zginie? Czy nareszcie okaże się, kim jest tajemniczy „król”...?

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Paulina | 2017-12-13
Przeczytana: 25 listopada 2017

No i… w końcu nadszedł ten moment, gdy dobrnęłam do końca „Gry w Króla”. Wielkie rozwiązanie, którego tak bardzo się obawiałam, i które wciąż zbliżało się dużymi krokami, już za mną. I teraz pozostaje mi napisać wam, czy to zakończenie było dla mnie satysfakcjonujące. Czy wątek został wyjaśniony w miarę spójny i logiczny sposób? Czy jest tym, co oczekiwałam po tym tytule, a może spodziewałam się tego w jakiś sposób? I mogłabym tak wymieniać bez końca, cisnące się pytania, ale myślę, że nie ma sensu tego przeciągać. Czas zdradzić wam, jak to się wszystko potoczyło!

Jeden meil i samozwańczy „król” zmienił życie trzydziestu dwóch uczniów w piekło. Z każdym kolejnym rozkazem, coraz mniej uczniów pozostawało przy życiu. Ostatnie dwadzieścia cztery godziny były istnym piekłem… tylko dziewięć osób zostało w grze.
Nawet Nobuaki, który tak zawzięcie walczył o życie kolegów, poległ w tej bitwie. Ostatnia nadzieja umarła wraz z nim, a pozostałe osoby są w totalnej rozsypce przez nowy...

Songo12 | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, Komiks

Dobrze wieńczy całą historię, ma przekaz i ciekawe zakończenie, chociaż tożsamość ,,Króla" mnie troszkę rozczarowała. Spodziewałem się czegoś bardziej... Przyziemnego? Tak czy siak, nie pozostawił mnie obojętnie co chwali się wszelakim dziełom kultury :)