Klasyczne opowieści Wyspa skarbów

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Salamanca

Wyjątkowe adaptacje uwielbianych przez dzieci historii – napisane prostym językiem, dużą czcionką i uroczo zilustrowane. Będą stanowić doskonałe wprowadzenie do kanonu literatury.

W serii: Król Artur, Tajemniczy ogród, Przygody Hucka Finna, Mała Księżniczka, Czarny Książę, Moby Dick, Oliver Twist, Wyspa skarbów.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl

Salamanca | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

W książce dla dziecka ważne jest wszystko, nie wyłączając jej formatu i jakości papieru. Oczywiście najważniejsza jest treść i ubogacające ją ilustracje. W tym przypadku, w zasadzie o całości mogę wypowiedzieć się jedynie bardzo dobrze. Pomimo tego, że jest to tylko krótki skrót „Wyspy skarbów” zachowana jest esencja oryginalnej powieści. Zdania zbudowane są zgrabnie; autorka i tłumaczka postarały się o książkę zrozumiałą dla dzieci, trzymając się klimatu pierwowzoru, nie infantylizując ani nie mieszając epok. Alfredo Belli jest autorem ilustracji, które zdecydowanie spodobały się mojemu pięciolatkowi, a przyznaję również mi. W każdym razie nie są to obrazki: przeestetyzowane, nadmiernie artystyczne (spotykane niekiedy „wyblakłe”, rozmyte pastele absolwentów ASP), stylizowane na rękę przedszkolaka (co nie zawsze zdaje egzamin także w ich oczach). Co najważniejsze, nie są koszmarną, nader popularną komputerową nijakością. Do gustu może przypaść przedstawienie na wstępie wszystkich...

Na półkach