7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Katarzyna

Przedziwna to opowieść, nieco sentymentalna… Autorzy chcąc ocalić od zapomnienia, dokumentują to, co pozostało po łemkowskich wsiach po dramacie powojennych wysiedleń. Odtwarzają ich kształty utkane ze wspomnień oraz z dobranych pieczołowicie materiałów archiwalnych. W bezludnych, przepięknych dolinach, niczym detektywi tropią ślady kultury dawnych mieszkańców tej krainy, ukazując zdziwionym turystom obraz wiosek tętniących niegdyś bogatym życiem, o którym dziś opowiadają tylko nieliczne ocalałe cerkwie, łemkowskie chyże czy kapliczki i krzyże przydrożne.

źródło opisu: http://podroznik.com.pl/nasze-ksiazki/beskid-niski...(?)

źródło okładki: http://podroznik.com.pl/wp-content/uploads/2015/06/beskid_3d.png

Katarzyna | 2017-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Bardzo polecam ten przewodnik po tym mało znanym regionie Polski. Jest w nim i historia, architektura, oraz przyroda. Od razu zaznaczam, że nie znajdziemy w książce opisów szlaków turystycznych. Po przeczytaniu nabrałam wielkiej ochoty na spędzenie wakacji w Beskidzie Niskim.

deSelby | 2017-06-08
MademoiselleA | 2017-05-07