Joe sam w domu

Tłumaczenie: Iwona Zofia Żółtowska
Wydawnictwo: Akapit Press
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
tomek2514

Joe sam w domu. Na początku to wyzwanie i przygoda. Ale gdy mama nie wraca, a zapasy topnieją Joe i Asha podejmują decyzję, która zmieni ich życie na zawsze. Tytuł książki Joe sam w domu wywołuje skojarzenia z przebojem świątecznego kina rodzinnego, czyli z filmem Kevin sam w domu Chrisa Columbusa. Joe ma zupełnie inną sytuację życiową. I nie jest to historia o rozrabiających dzieciach,...

Tytuł książki Joe sam w domu wywołuje skojarzenia z przebojem świątecznego kina rodzinnego, czyli z filmem Kevin sam w domu Chrisa Columbusa. Joe ma zupełnie inną sytuację życiową. I nie jest to historia o rozrabiających dzieciach, nieznośnym rodzeństwie, przezabawnych tatusiach nieudolnie krzątających się po kuchni, jeśli trzeba zastąpić w opiece nad dziećmi zajętą zawodowo mamę, czułych babciach i dziadkach, wspierających ciociach itp. – takich książek mamy mnóstwo.

Fragment recenzji Aleksandry Piotrowskiej

źródło opisu: https://www.akapit-press.com.pl/glowna/joe-sam-w-domu-294.html

źródło okładki: https://www.akapit-press.com.pl/glowna/joe-sam-w-domu-294.html

małgorzata | 2017-05-23
Przeczytana: 23 maja 2017

Czy mając trzynaście lat można zostać samemu w domu? Oczywiście nie piszę tutaj o paru godzinach, lecz o czasie znacznie dłuższym, kilkudniowym. Która matka zdecydowałby by się, zostawić swojego syna na tydzień samego, z niewielką ilością pieniędzy i jedzenia, a sama wybrała by się w podróż do Hiszpanii?
Joe z początku czuje się oszołomiony tą informacją. Czy da sobie radę i dlaczego tak właściwie nie może jechać razem z mamą i jej partnerem?
Gdy pomyśli jednak o korzyściach, są ferie, może grać na konsoli ile chce, spać tak samo, robić co chce i nie słuchać uwag na swój temat, to tak właściwie to siedem dni to bardzo krótko i na pewno bardzo szybko przelecą. I tak pogoda nie nastraja do spacerów, szybko robi się szaro, siedem dni minie migiem.
Jak myślicie drodzy czytelnicy, czy faktycznie kolejne dni będą takie jak przyzwyczajono nas w filmie „Kevin sam w domu” czy też okażą się pełne emocji i zdarzeń niekoniecznie pozytywnych?
Muszę przyznać, że powieść ta zaskoczyła mnie...

animaniak | 2017-07-10
KasiaB | 2017-05-23