Z księgi Podlasia

Seria: Zaczepki
Wydawnictwo: Stopka
historia
woocashenko

Pierwsza książka z serii „Zaczepki”, traktująca o historycznych uwarunkowaniach rozwoju Podlasia i sytuacji białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce. Książka obarczona piętnem subiektywizmu, ale to akurat zaleta, a nie wada pozycji wydawanych w „Zaczepkach”. Autor, pisarz białoruskiej narodowości mieszkający w Krynkach koło Białegostoku, widzi niedostatki, ale i zalety współistnienia różnych nacji na Podlasiu na przestrzeni wieków. Pisze o rozwoju ziemi podlaskiej, wspieranym przez tutejszych Białorusinów, Ukraińców i Rosjan.

źródło opisu: http://www.stopkapress.com.pl/opis,38,124.html

źródło okładki: http://www.stopkapress.com.pl/helsklep/files/1246993602/58.jpg