Pojęcia, problemy, metody współczesnej nauki o sztuce. Dwadzieścia sześć artykułów uczonych europejskich i amerykańskich.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Filozofia, estetyka
filozofia i etyka
paula

W książce znajduje się dwadzieścia sześć artykułów przypisanych do następujących części: I. Apologie i krytyki II. Materialna egzystencja dzieła sztuki III. Problemy formy i znawstwa IV. Krytyka i wartość V. Sztuka, magia i mity VI. Problemy interpretacji VII. Problemy nauk historycznych a historia sztuki VIII. Historyk sztuki wobec sztuki współczesnej.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 1976

źródło okładki: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 1976