Geschichten aus meiner Lausitzer Heimat

Wydawnictwo: Lusatia Verlag
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
niemiecki
lbadura

Nicht nur, wer eine Lesung mit Annelies Schulz erlebt hat, wird sich auf ein Hörbuch von ihr freuen, hier mit Episoden und Geschichten aus «Das Kindheitshaus» und «Abschied vom Kindheitshaus».

źródło opisu: http://www.lusatiaverlag.de/indexa.html?c~-1

źródło okładki: http://www.lusatiaverlag.de/indexa.html?c~-1

lbadura | 2017-04-05
Przeczytana: 24 marca 2017

Pewnego weekendu podczas zwiedzania malowniczego miasteczka Burg w Spreewaldzie oprócz zwiedzania muzeum, delektowania się przyrodą oraz korzystania z innych atrakcji turystycznych postanowiłem zrobić rzecz dla mnie oczywistą, czyli odwiedzić lokalną księgarnie i pogrzebać wśród regałów książkowych . Jak już odwiedzam księgarnie w miejscu które zwiedzam szukam wtedy pozycji książkowych lub audiobookowych typowych dla danego regionu, napisanych przez autorów regionalnych. Właśnie w ten sposób natrafiłem na tą książkę. I tak w księgarni w miejscowości Burg w ręce wpadł mi niniejszy audiobook. Długo zwlekałem z przesłuchaniem aż do teraz.

Książka bardzo mi się spodobała. Ma charakter autobiograficzny. Autorka opisuje przeżycia ze swojego dzieciństwa aż po moment pójścia na studia.

Z perspektywy dziecka autorka na przykład opisuje co to dla niej znaczyło być w szkole podstawowej w momencie kiedy władze przejęli naziści i dzieci uczono salutować na cześć Hitlera.

Autorka jako...

Na półkach