Biblia nie gryzie czyli jak Słowo Boże zmienia życie

Wydawnictwo: eSPe
religia

Biblia nie gryzie to zapis niezwykle osobistej drogi ku Prawdzie. Drogi, do przebycia której zaproszony jest każdy z nas. Marcin Kaczmarczyk pokazuje, jak Bóg realnie działa w jego życiu poprzez Słowo, modlitwę i innych ludzi. Udowadnia, że spotkanie ze Słowem Bożym jest niczym podpięcie się pod życiodajną kroplówkę, która stanowi odtrutkę na codzienne upadki, zwątpienia i lęki. Każdy rozdział...

Każdy rozdział tej książki poświęcony jest jednej księdze Pisma Świętego. Autor nie streszcza fabuły, nie dokonuje skrupulatnej egzegezy, nie tropi historycznych zagadek. Zamiast tego pokazuje, w jaki sposób każda księga dotknęła go osobiście i zmieniła jego życie, jak Słowo Boże działa tu i teraz, w rzeczywistości XXI wieku.
Wyruszając w podróż po Biblii z Marcinem Kaczmarczykiem, popatrzysz na nią tak, jak nigdy wcześniej nie patrzyłeś. Dowiesz się między innymi:
Co łączy Abrahama z amerykańską surferką?
Czy Mojżesz rzeczywiście miał do wykonania mission imposible?
Czego o rządach króla Salomona dowiemy się z hiphopowego utworu?
Co wspólnego ma król Dawid z Nelsonem Mandelą?
Kim był król Roboam i dlaczego nie należy korzystać z porad telewizyjnych wróżek?
Czego mogą się nauczyć małżonkowie od Tobiasza i Sary?
Dlaczego „Apostolska Drużyna Pierścienia” z zaściankowej Galilei potrafiła jednego dnia nawrócić trzy tysiące ludzi?
Co interesującego można znaleźć w Biblii? Czy to książka na dzisiejsze czasy? Czy może coś wnieść w moje życie? Marcin Kaczmarczyk nie bawi się w tłumaczenia i zachęty. Po prostu pokazuje, krok po kroku i księga po księdze, co sam w niej odnajduje. Co Ty z niej wyczytasz? Sprawdź sam. Biblia nie gryzie.
Joanna M. Kociszewska, portal wiara.pl
Marcin Kaczmarczyk jest dziennikarzem, nawróconym katolikiem, autorem książek Charyzmatyk z Nazaretu i Bóg ma 20 lat.

źródło opisu: http://boskieksiążki.pl/product-pol-932-BIBLIA-N...(?)

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/product-pol-932-BIBLIA-N...»