Zgłosuj na książki roku 2017

Dalekie podróże z Bliską

Wydawnictwo: Czarna Kawa

Dalekie podróże z Bliską to kontynuacja książki Ślad przeznaczenia. Spotykamy w niej ponownie Monikę Bliską – mądrą, piękną kobietę, która prowadząc udane życie rodzinne i zawodowe, pragnie rozwijać się i zrozumieć sens tego, co jej się przydarza. Autorka pozwala nam zajrzeć do jej prywatnego świata i towarzyszyć w licznych podróżach, które wzbogacają jej życie. Czasami są to zwykłe wypady turystyczne, ale częściej dalekie wyjazdy czy przejmujące podróże w głąb siebie. Gdziekolwiek nie wyjedzie, spotyka ciekawe osoby, uczy się, a co ważniejsze – sama inspiruje innych, dzieli się swoją wiedzą i życzliwością.
To książka, która wzrusza, rozśmiesza i zachęca do spojrzenia na to, co nas spotyka, z wielu, czasem nieoczekiwanych punktów widzenia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

awiola | 2017-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2017

"Życie jest nieprzewidywalne, a jego ścieżki i osoby, które na nich spotykamy, nigdy nie pozostają bez wpływu na jego dalszy bieg".

Nasze życie to wieczna wędrówka, bez początku i bez końca. Nie wiemy skąd przybywamy i nie wiemy dokąd zmierzamy. Znamy jedynie nasze tu i teraz, a przez całe życie będące swoistą podróżą, zadajemy sobie pytania o cel istnienia. Losy głównej bohaterki, czyli Moniki Bliskiej nie będą więc nikomu obce, gdyż każdy z nas odnajdzie w nich cząstkę siebie.

Agnieszka Monika Polak to urodzona w 1968 r. w Lublinie dziennikarka, która zadebiutowała na łamach Gazety Mówionej. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii, posiada także wykształcenie muzyczne. Autorka marzyła o pracy w orkiestrze, jednak los inaczej pokierował jej życiem, gdyż pracuje w branży metalowej. Zadebiutowała prozatorsko w 2012 r. książką pt. "Mimo wszystko".

Monika Bliska cały czas rozwija się na polu pisarskim i muzycznym. Odbywa spotkania autorskie, poznaje nowych ludzi oraz...

Książka „Dalekie podróże z Bliską” jest drugą odsłoną losów Moniki Bliskiej znanej nam już z powieści „Ślad przeznaczenia”, o której wspominałam Wam już kilka wpisów temu.
[Obie powieści do nabycia już od 5 maja!]

Po raz kolejny podróżujemy z naszą bohaterką nie tylko w sposób fizyczny, lecz również emocjonalny, gdyż na kartach powieści oprócz prozy autorka dzieli się bowiem z czytelnikami także swoją twórczością poetycką, co niewątpliwie dodaje całej publikacji odrobinę lirycznego charakteru.

W tym tomie Monika dokonuje ekspedycji w głąb samej siebie znacznie bardziej skupiając się na tym, co duchowe, na relacjach międzyludzkich oraz na tym, że postrzeganie świata z wielu różnych perspektyw może prowadzić do wielotorowych obserwacji i wielostronnych doświadczeń.

Opowieść ta jest naprawdę wielopłaszczyznowa, połączenie wiary katolickiej z jednoczesnym przekonaniem o wędrówce dusz staje się katalizatorem dla odbywanych przez bohaterkę sesji regresji. Nawiązanie do w/w sesji jest...

AnnaSikorska | 2017-04-20

Jedno spojrzenie czy jeden eksperyment nie wyjaśnia tajników świata, a co dopiero wszechświata. Czasami trzeba doświadczeń kilku pokoleń, a nawet eksperymentów prowadzonych przez całą ludzkość, aby opisać to, czego jesteśmy niewielką cząstką. Poznawanie wymaga ciągłej otwartości umysłu, gotowości na doświadczenia i chęci stawiania sobie pytań, przecierania nieznanych szlaków, odwagi i zaangażowania. Monika Bliska to bohaterka świadoma tego, że aby wyjaśnić różne rzeczy trzeba spojrzeć na nie z szerszej lub innej niż do tej pory perspektywy, otworzyć serce, umysł, duszę i wszystkie zmysły. „Dalekie podróże z Bliską” to opowieść o uczeniu się innego spojrzenia na świat, otoczenia, siebie, bliskich, nowym odkrywaniu znanych jej miejsc, wchodzeniu w nieznane w regiony własnej osobowości, poszerzaniu kręgu znajomości, zawodowym oraz osobistym ewoluowaniu. Zwykle tak bardzo skupiamy się na rozwoju zawodowym, że zapominamy o kształtowaniu i pracy nad naszą prywatną osobowością.
W „Śladzie...

Zyje_bo_czytam | 2017-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Pamiętacie Monikę Bliską ze „Śladu przeznaczenia”, Agnieszki Moniki Polak? Spotkałam się z nią znów w kolejnej książce autorki „Dalekie podróże z Bliską”.
Sam tytuł sugeruje, iż główna bohaterka będzie podróżować, zarówno w dokładnym znaczeniu tego słowa, ale także – do czego przyzwyczaiła nas autorka – w głąb siebie.
Monika ma poukładane i udane życie rodzinne oraz zawodowe. Nadal pisze i gra na skrzypcach. Cały czas spełnia swoje marzenia, ale w dużej mierze skupia się na otaczającej ją rzeczywistości i na poszukiwaniu sensu życia. Odbywa podróż „zapadając się w sobie”, słuchając głosu wewnętrznego ja. Czytając odbywamy tę podróż razem z nią. Możemy zastanowić się nad swoim życiem, marzeniami czy sensem tego co robimy. Pobudza nas do refleksji i rozmyślań.
Autorka ma niezwykły dar pisania w lekki i przystępny sposób o rzeczach ważnych i trudnych, takich jak na przykład wiara, reinkarnacja czy niepełnosprawność. Ponownie spotkamy się z niewidomą Teresą, poznając jej historię...

BookParadise | 2017-05-11
Przeczytana: 11 maja 2017

Autorka ponownie zabiera nas w ciekawą podróż pełną marzeń. Historia Moniki jest przepełniona mądrościami oraz humorem, ale nie brakuje w niej także momentów wzruszeń. Od samego początku bije z niej ogrom emocji.
Jeżeli jesteś marzycielami i lubicie osiągać zamierzone cele, które wyznaczyliście sobie w życiu, to zapewniam was, że utożsamicie się z główną bohaterkę powieści. Monika zabierze was w podróż przepełnioną marzeniami oraz humorem.

Więcej na http://www.bookparadise.pl/2017/05/dalekie-podroze-z-bliska-agnieszka.html

MonikaKowal | 2017-06-04

Piękna opowieść o sile wspólnego działania

Magda MS | 2017-12-02
Renata | 2017-07-31