Kuchnia żydowska. Z kuchennej półeczki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
The Jewish kitchen
kuchnia, żydzi
tsantsara

Książka wprowadza w niezwykły świat kuchni żydowskiej. Kuchnia żydowska jest prawdopodobnie jedną z najciekawszych i najbardziej urozmaiconych na świecie. Wygnani przed wiekami z Palestyny Żydzi nie mieli ojczyzny, wędrowali więc po świecie, zapożyczając pomysły i składniki z miejscowych przepisów. Kierując się nakazem koszerności oraz zachowując tradycyjne zwyczaje świąteczne, Żydzi wymyślali...

Książka wprowadza w niezwykły świat kuchni żydowskiej.
Kuchnia żydowska jest prawdopodobnie jedną z najciekawszych i najbardziej urozmaiconych na świecie. Wygnani przed wiekami z Palestyny Żydzi nie mieli ojczyzny, wędrowali więc po świecie, zapożyczając pomysły i składniki z miejscowych przepisów. Kierując się nakazem koszerności oraz zachowując tradycyjne zwyczaje świąteczne, Żydzi wymyślali dania odpowiednie dla klimatu krajów w których się osiedlali.

Zamieszczony zbiór 120 przepisów umożliwia przyrządzenie wspaniałych dań. Wszystkie opisy, opracowane krok po kroku, pomogą zwłaszcza mało wprawnym kucharzom w przygotowaniu danej potrawy. Profesjonalne rady i wskazówki oraz dołączone kolorowe zdjęcia ułatwią gotowanie.

źródło opisu: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoolesiejuk.pl