Komunikacje

Wydawnictwo: Mamiko
poezja
awiola

Piotr Barański (ur.1986) Autor. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W jego poprzednich książkach, sprzed 2017 roku, nie wszystko mu się podoba i nie z każdym wierszem z nich się zgadza. Posiada stronę internetową: piotr-baranski.pl i profil na Facebooku: Piotr Barański poezja. Poza literaturą interesuje się m. in. muzyką

źródło opisu: http://www.mamiko.pl/zamowienia.php#komunikacje

źródło okładki: http://www.mamiko.pl/zamowienia.php#komunikacje

awiola | 2017-03-31
Przeczytana: 31 marca 2017

"Coraz częściej potrzebujemy profili,
Żeby się zobaczyć
en face".

Gdybyśmy dojrzałemu człowiekowi, żyjącemu pięćdziesiąt lat temu, pokazali współczesny świat ze wszelkimi komunikatorami i portalami społecznościowymi takimi, jak facebook, twitter, skype i wszechobecnym internetem, powiedziałby z pewnością, że funkcjonujemy w epoce komunikacyjnego dobrobytu. Dziś bowiem, jak nigdy dotąd posiadamy nieograniczone możliwości komunikowania się z ludźmi z całego świata. A jednak, jak w swoim najnowszym tomiku ukazuje Piotr Barański, w dobie tego dobrobytu zatraciliśmy paradoksalnie naturalną zdolność do rozmowy, do komunikacji z drugim człowiekiem.

Piotr Barański, rocznik 1986 to absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim, któremu są drogie zarówno proza, poezja jak i muzyka. Autor kilku tomików poezji: "Nocne południe", "Lekkie piosenki", "Poziom morza", czy "Znowu". Tomik "Komunikacje" to zbiór dwudziestu dziewięciu wierszy.

Poeta, którego przedsmak współczesnej, dobrej poezji...

Iliana | 2017-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Piotr Barański nie przestaje zaskakiwać. Z każdym tomikiem coraz bardziej ugruntowuje sobie pozycję twórcy rozwijającego się. Nie ma w tym krzty przesady. Umiejętnie przenosi czytelnika w odległe rewiry wyobrażeń. Jeśli myślicie, że wiecie o otaczającej nas rzeczywistości wszystko, to jesteście w dużym błędzie. Piotr genialnie odwzorowuje alegorie obrazów, stosując metaforyczne wątki i osnowy przeplecionych wersów znaczeń.

Tytuł tomiku bowiem, odnosi się do wielu sfer naszego życia. Poeta nie odmawia sobie przyjemności podpatrywania ludzi podróżujących, co doskonale wyraża w wierszu „Techniki śledcze”: „Tramwaj, ktoś ze słuchawkami/ wzywa palcem na przesłuchanie/ płytę lub książkę.// Już na długo przed epoką smartekranów/ świecono żarówką/ w literaturę,/ swingowano taśmy/ na muzykę.” Doskonałe spostrzeżenia wracające w przeszłość, a obok tego przywoływanie wciąż teraźniejszości, w której nie zwykliśmy patrzeć na drugiego człowieka, tylko w ekrany elektronicznych gadżetów. Zamiast...

kinga | 2017-12-20
Na półkach: Przeczytane, 2017